Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvesztett autó kivonatása?

Elvesztett autó kivonatása?

Figyelt kérdés
Van a nevemen úgy 15 autó. Szinte mindegyik felújítandó állapotban van, elszórva az országban különböző ismerőseimnél, mert nem mindet tudom itthon tárolni. Az egyik autó (1gen Polo) viszont nem tudom hol van. Úgy emlékeztem, hogy az egyik ismerősömnél, lementem hozzá, és nincs ott. Ő nem emlékszik, hogy ilyen autót vittem volna oda valaha is. Utána megkérdeztem a többieket is, ugyan ez a helyzet. Szóval "elvesztettem". Ilyenkor mit lehet tenni? Ki szeretném vonatni a forgalomból. Bár van egy pár autóm, de kivonással (az új törvények óta) még nem foglalkoztam. Azt tudom, hogy nem úgy működik, mint régen, hogy leadom a papírjait meg a rendszámát és jó napot. Ilyen esetben hogyan lehet kivonatni?

2021. júl. 12. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Bejelented a Rendőrségen, hogy ellopták, majd a kapott papírral kivonatod ideglenesen az önkormányzaton. Innentől már nem kell fizetned adót sem utána. Ha az autó 1 éven belül nem kerül elő, akkor véglegesen kivonják a forgalomból automatikusan.
2021. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mese, mese, mátka...

Tehát van 15 autód, amik után fizeted évente a teljesítményadót és a kötelező biztosítást, de fogalmad sincs hogy hol vannak, és amiket az országban szétszórtan élő ismerőseid puszira tárolnak a telkeiken.

Na persze, ez sokaknál van így.

2021. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ma 08:51: Az ellopás az hazugság lenne. Ha ezt így elhinnék, akkor szerintem mindenki így vonatna ki autót.

ma 08:54: A 15-ből már 9 ki van vonva. Úgy is vettem őket. 2-vel járok napi szinten. 4 van abban az állapotban, hogy hamarosan fel szeretném újítani, de most a Polo-ról lemondtam, rájöttem hogy gyári állapotban is hulladék, nem csak azért az az enyém, mert le van lakva, ezért szeretném kivonatni.

2021. júl. 12. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra nem fogják kivonatni, hogy elfelejtetted, hol hagytad. Ha rábíztad valakire és nála nincs, akkor azt bizony ellopták. Vagy a haver vagy más, de ellopták.
2021. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 b1812567 ***** válasza:

Ha ott hagytad valakinél, elfelejtetted, akkor az elég nagy szívás.

Ha lopottnak jelented, elvileg megoldaná a dolgot, egészen addig, míg elő nem kerül, amikor elég nagy gondot okozhat. Főleg annak, akinél hagytad.

Ha a helyedben lennék, egyrészt kivonnám ideiglenesen (azt meg tudod tenni), és minden ismerősömet megkeresném, még azt is akinél nem hagytam soha emlékeim szerint autót. És a környéket is körbenézném, hátha csak letettem pár utcával arrébb valakinél.

2021. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!