Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora fordulat mellett...

Mekkora fordulat mellett érdemes váltani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1.4 Turbó benzines motorról van szó. Pár hónapja vettem az első autómat, és próbálom belőni az egészséges határokat. Eddig úgy vezettem, hogy 2000 fölött nem sokkal mindig felváltottam. 1500-2000 körül tartom. Igyekszem ki tapasztalni hogy a legjobb a motornak és persze a váltónak is. Alatta nem sokkal már le váltok. Persze tudom, szituáció, terep stb. függő. Induljunk ki sík terepből. “Sajnos” m32-es bravom van, próbálom kímélni az autót.

2021. júl. 13. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, nem ezen fog múlni.

Annyi a lényeg, hogy ne rángasson alacsony fordulaton, de ne is pörögjön feleslegesen nagy fordulatszámon.

2021. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
alapjárat fölött egy kevéssel , benzines motor max 1200 fordulaton működik tökéletesen
2021. júl. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló remélem busszal jár.


Egyébként nem csinálod rosszul, kérdező. Én a helyedben 1700-2000 között tartanám, 1500 az nagyon határesetnek tűnik így. De aztán lehet a tiéd megy ott is, ami nekem 1.3-as benzines volt, az szívó volt, így azt 1700 alá nem vittem sose. De ezt neked kell érezni.

2021. júl. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát számomra ez alacsonynak tűnik, nekem még a turbódízel is 2500 környékén vált automatával is normál használat mellett
2021. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én dízelt 2000-n váltom főleg amikor hideg, benzinest 2500-n
2021. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy kéne használni, mint egy szívó benzinest, normál gyorsításnál 3 ezer körül, intenzív gyorsításnál felette. Az alacsony fordulaton használattal lehet a legtöbbet ártani egy motornak, csak ugye a turbó miatt már ott is jó a nyomaték, ezért esnek szerintem sokan abba a hibába, hogy túl hamar váltanak. Egyik ismerősömnek volt 1.4 turbója, 60 ezer km-t bírt a motor, szerintem elég nagy szerepe volt ebben annak a vezetési stílusnak, hogy mindig 2000-nél váltott, aztán majdnem padlógáz, szegény kocsi meg csak rázkódott.
2021. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha turbós akkor annak kell egy bizonyos fordulat míg rendesen felpörög a turbó, szívó benzines autók sokkal szebben és egyenletesebben húznak, azokat lehet sokkal alacsonyabb fordulatról indítani.
2021. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy alacsony fordulaton ne erőlködjön a motor. Gyorsításkor vagy emelkedőn nem érdemes alacsony fordulaton nagyon taposni a gázt. Ilyenkor én nem szoktam 2000 alatt erőltetni.Ha pl. sík úton csak a sebességet akarom tartani akkor szokott valahol 1500-2000 között lenni a fordulat. Nyilván ez függ a motortól is.
2021. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!