Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet fujni ezzel a spray-e...

Be lehet fujni ezzel a spray-el a vezérműszíjat?

Figyelt kérdés

[link]


vagy vezérműszíjat nem szabad befújni semmivel?



2021. júl. 13. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A vezérműszíj nem csúszik meg mert fogazott.
2021. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Be.
2021. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért fújnál be egy vezérműszíjat úgy egyébként? Ráadásul a leírásban szerepel, hogy nem vezérműszíjakhoz van kitalálva (ha esetleg a rajz nem lett volna elég feltűnő).
2021. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:
100%
A leírásban benne van, hogy V alakú ékszíjhoz ajánlják. Vezérműszíjhoz nem, mert ahogy 1-es írta, az nem csúszik. És lapos szíjakhoz sem, márpedig mostanában a segédberendezéseket lapos hosszbordás szíjak hajtják.
2021. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges befújni. A leírás is írja, hogy ékszíjhoz való. Ott van haszna neki, mert az ékszíjnál a szíj és a szíjtárcsa közti súrlódás viszi át a nyomatékot. A vezérműszíj más, az fogazott szíj. Itt alakzáras hajtás van, a szíj fogai viszik át a nyomatékot, nincs szükség rá, hogy megnöveld a súrlódást a szíj és a kerék között.
2021. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem a súrlódás végett ,hanem azt írja hogy nőveli a rugalmasságát és visszaállítja ,szakadás megelőzése végett kérdeztem
2021. júl. 13. 21:33
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazából kiszáradás és repedés védelem végett érné meg nekem ideiglenesen
2021. júl. 13. 21:34
 9/17 krwkco ***** válasza:
100%

"Igazából kiszáradás és repedés védelem végett érné meg nekem ideiglenesen"

Ez valóban jó lenne. De ha egy kritikus alkatrésznél a gyártó sem meri ajánlani erre a célra, akkor kockázatos lenne a vezérműszíjra használni.

Az ékszíjnál egy valós problémára (csúszás, hangok) ad megoldást és ha az szakad el, nem okoz akkora kárt. A nyereség/kockázat a gyártó szerint ott megéri. De a vezérműszíjra ezt már nem meri vállalni, tekintve, hogy egyetlen vezérműszíjgyártó sem hagyott jóvá ilyen kezelést.

2021. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem max 1 évet tervezek így kihúzni vele mert cseréltetnem kell majd csak kíváncsi voltam lehetne e befujni vele
2021. júl. 13. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!