Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért okádja a benzint a...

Miért okádja a benzint a zsigulim benzinpumpája?

Figyelt kérdés

Nemrég újítottam fel a benzinpumpát. Kicseréltem a membránokat meg szinte mindent. Kivéve a nyomó és szívó szelepet. Első gyújtás után priccolt belőle mindenhova a benzin. Utána húztam a csavarokat.

Jó lett. Másnap gyújtom, újra csepeg a benzin. Megint utána húztam a csavaroknak. Pedig azelőtt is behúztam már egyszer agyig. Most újra jó volt egy darabig. Mentem vele 100 km-t vagy 3 napja. Letettem. Ma reggel gyújtom, csak kíváncsiságból ránéztem és újra csöpög a benzin. Csak két csavart tudtam még meghúzni, de azok sem voltak meglazulva. Alig húztam a két csavaron, utána mégis megszűnt a csepegés. Mi lehet a gond?



2021. júl. 17. 07:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Azért szedtem át, mert nagy hőségben túlmelegedett és nem adott benzint. Sajnos ez a probléma még mindig jelen van. Gondolom a szelepeket kellene benne kicserélni. Ennek lehet valami köze a csepegéshez?
2021. júl. 17. 07:54
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam, hogy cseréld ki egy újra. A felújítás mindig lutri volt, még a fénykorában is.
2021. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na jó meggyőztél, csak nem tudom hol kapok normálisat. Egy ismerősöm vett, és két hónap után már vacakolni kezdett.
2021. júl. 17. 08:58
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom eredeti gyárit lehet-e még kapni hozzá, de azokkal régen nem volt gond. Ilyenkor a lökőrudat, a bakelittel együtt is cserélni szoktuk.
2021. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Ennél nagyobb csoda volt a zsigák karburátora.

Olyan görbe volt a tömítőfelület, hogy művészet volt szivárgásmentesre megcsinálni.

De úgy kb ez az egész autóra jellemző volt.

AC-val is szórakoztam annak idején, egy bontottat raktam bele végül.

2021. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Azt írtad hogy túlmelegedett. Akkor nem lehet hogy vetemedett is?
2021. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó nem értem mit kérdezel.
2021. júl. 17. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:
2021. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja értem. De nem hinném, hogy ez történt vele, mert egy darabig jártam vele úgy, hogy melegedett. Közben mindig hideg vízzel locsoltam. És addig nem folyt a benzin míg nem szedtem szét és nem raktam össze. Viszont biztos, hogy jól raktam össze. Mert ugyanúgy raktam, ahogy azelőtt volt. Ha elhajlott volna a meleg miatt, akkor azelőtt is folyni kellett volna a benzinnek mielőtt átszedtem.
2021. júl. 17. 17:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez egy ismert Lada típushiba.

Valójában még senki nemtudta megmondani mi okozza, de tény, hogy a leállt autónál az AC vízzel való lehűtése megoldja a problémát egy darabig.

Mivel fillérekért van hozzá teljes felújító készlet, az ügyesebb kezűek szeretnek kísérletezni a felújítással. Még a másik rendszerben én is megpróbáltam párszor, de nem hozta az elvárt eredményt.

A gyári újra történő csere viszont minden esetben megbízható volt.

2021. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!