Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos rolleresek, őszinté...

Elektromos rolleresek, őszintén, ti hordtok bukósisakot illetve van jogosítványotok?

Figyelt kérdés
Nekem nincs és nem is volt, ledöbbenve tudtam meg hogy elvileg kell

2021. júl. 18. 08:09
A kérdező szavazást indított:
Jogsi nincs, bukósisak sem
Bukósisak van csak
Mind a kettő van nekem
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Jelenleg nem kell. A szabály nem mondja ki, hogy minek számít az elektromos roller. A rendőrön múlik, hogy hogyan értelmezi. Ha kismotornak gondolja, akkor viszont jogosan megbírságolhat a fentiek hiánya miatt. A valóságban ilyenről viszont még nem hallottam/olvastam.


A KRESZ-t pedig illene tudni, még akkor is, ha csak gyalogos vagy, nemhogy úton közlekedő!

2021. júl. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Pintér Sándor válasza e tekintetben most egyértelmű helyzetet teremt. Az elektromos roller – amíg jogszabály másképp nem rendelkezik – segédmotoros kerékpárnak minősül, és ennek megfelelően kell vele közlekedni is. Azaz, be kell tartani a KRESZ vonatkozó rendelkezéseit:


segédmotoros vezetői engedélyre van szükség ahhoz, hogy valaki ilyen „járművel” közlekedhessen, amiből az is következik a teljesség igénye nélkül, hogy

be kell töltenie a 14. életévét,

bukósisakot is kell viselnie,

semmilyen körülmények között nem hajthat gyorsabban 40 kilométer/óránál,

utas nem szállítható elektromos rolleren sem,

elektromos rollerezés közben tilos a roller mellett állatot vezetni,

a járdán úgy kell parkolni az ilyen eszközökkel is, hogy a gyalogosok számára legalább másfél méter szabad hely megmaradjon,

és be kell tartania a KRESZ összes többi, azaz minden közlekedőre nézve kötelező előírását is!"

2021. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
B és C kategóriás jogsim is van, bukót nem hordok. Igaz én nem is rollerezek sokat, csak akkor ha a házamtól max 2 km-re megyek valahová nulla cuccokkal esetleg a boltba egy szatyornyi bevásárlásra akkor jó a roller. Alapesetben mindenhová autóval megyek vagy robogóval ha úgy van, de inkább autózok. Roller nekem csak kis távolságokra kell. Persze erre hülyeség megvenni egy drága elektromosat, nekem úgy lett hogy egy kollégám aki nemzetközi kamionos volt neki volt egy arra hogy ha pihenőzött akkor tudjon mivel mozogni és könnyen tudja tárolni szinte bárhol. Amikor Ő ezt abbahagyta és átjött hozzánk áruterítőnek akkor mondta hogy az neki felesleges, ha odahaza mocorog arra ott a bicikli, neki az jó, gyerekeinek nem kellett, meg más családtagnak sem, így odaadta nekem egy jelképes összegért nagyon áron alul. Annyi hibája volt hogy az akkumulátor pakkja nem volt az igazi mert hamar lemerült, egyik hozzáértő ismerősöm zárlatos és teljesen halott cellákat is talált, azokat kicserélte, tett bele ilyen olyan elektronikát ami cellánként szinten tartja a töltést egyformán meg túlmerülés és túltöltés ellen is véd nem tudom mi ez, Ő sokkal jobban eltudná magyarázni de az nekem már sok infó. A lényeg hogy így lett nekem egy valamire való nem túl jó hatátóvú de kb egy hétig 4-5 km-t simán elmozgok vele itt a környéken egy töltéssel úgy hogy mindennap megvan ez a táv. Igaz hogy maga a roller sem egy megvigyázott darab mert többször borult le, esett vele sokat a kolléga, használta borzasztóan sokat annak idején ezért is van lepusztulva, de nekem célnak megfelel, egyszer majd hozzáértő haverom darabokra szedi és kap egy újra fújást, de nem biztos.
2021. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!