Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fizikálisan még nincs meg a...

Fizikálisan még nincs meg a motoros jogosítványom akkor így vezethetek?

Figyelt kérdés

B kategóriás jogosítványom van, a héten tettem motorból sikeres vizsgát. Ha az okmányirodába megkapom azt az A4-es papírt azzal már mehetek is motorozni?

Hallottam egy új törvényről korábban a rádióban, hogy nem kell két hetet várni a kártyára hanem már így is lehet autót vezetni stb... Ez valóban így van? (jelen esetben motort)

Az okmányirodat felhivtam ott azt mondta a hölgy, hogy "pontos információt nem tudok adni, a rendőrök azt a papírt általában nem szeretik jobb megvarni a kártyát is" illetve azt is mondta, hogy "ez attól függ, rendőrre válogatja"...



2021. jún. 16. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, vezethetsz
Nem, kell a kártya is
Elég az A4-es papír
Igen, van egy új törvény
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tudom, hogy az első jogsid már megvan, az új kategória igénylőlapjával és a meglévő jogsiddal már vezethetsz.
2021. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A meglévővel? Tehát csak autót vezethetek?
2021. jún. 16. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A meglévő plasztikkal és a mellé behajtogatott papírral mehetsz motorral is.
2021. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
fogod a papírt és elolvasod mi van rá írva
2021. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz.
2021. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2020 előtt még csak a meglévő kartegóriában vezethettél volna.

Azóta történt egy olyan módosítás, hogy az okmányirodában kapott papír, már az új jogosítványodat helyettesíti (max 60 napig, vagy az átvételig), így teljes értékűen vezethetsz vele.

2021. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tavaly nyár óta elég a papír is belföldön, korlátozott ideig.
2021. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az új törvény(tervezet) szerint a rendőr úgyis látja van e érvényes vizsgád.Ez még nem lépett életbe, talán szeptemberben.


Magamból kiindulva, ha lenne B jogsim, és motorra érvényes vizsgám, én bizony nem bírnék várni..(mint ahogy nem is vártam)

2021. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

"motorra érvényes vizsgám"

A vizsga nem elég.

Csak onnantól lehet vezetni, ha már megvan az igazolás, és a kúrmányablakba igényelted az új jogosítványt. Ekkor adnak egy iratot, ami tartalmazza a készülő jogosítvány adatait és ez már elegendő.

2021. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ez a kúrmányablak engem is érdekel
2021. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!