Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon lámpamosó nélkül?

Xenon lámpamosó nélkül?

Figyelt kérdés
Van a családban egy audi b5 a4, amivel szemezek mostanában. Jó állapotban van, viszonylag jó áron meg tudnám venni. Már vezettem is és észrevettem, hogy Xenon fényszórós. Mondta a tulaja, hogy igen, ez volt az első széria, amihez lehetett kérni, de csak mint extra. És ehhez az autóhoz kérték is. Viszont nincs lámpamosó, nem olyan fajta a lökhárító. Ez gondot okoz szerintetek? Ha szabályosan szeretném használni, akkor vissza kellene bele építtetnem ezt? Régen elvileg volt benne, csak aztán úgy 15 éve lökhárítót cseréltek rajta. Azóta így van használva, állítása szerint sosem volt belőle baj. Annyi, hogy minden indulás előtt áttörli a lámpákat, van erre bekészítve a csomagtartóba ilyen mosószeres vizes flakon. Akkor lehet így is használni szabályosan?

2021. júl. 18. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Szabályosan nem használható, de okéba' levizsgázik nagyobb hibával is.
2021. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
"Elvileg" nem szabályos, de ahogy a példa is mutatja, nem igazán foglalkoznak vele.
2021. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
B5 ös Audiban xenon gyárilag? Persze lehet, de kétlem. Talán ha 2001-nél fiatalabb? Vagy vmi nagyon komoly motorral szerelték? Alvázszám alapján megmondják amúgy, hogy gyári e. Azt mondja a szabály, hogy ha van xenon kell lennie lámpamosónak is, csomagtartóban mosószeres flakon nem elég. Persze ha eddig nem volt gond akkor elképzelhető ezután sem lesz
2021. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem komoly motoros, sima szívó 1.8. Minden változathoz lehetett kérni mint extra 1999-től, tehát a facelift-esekhez. Ezekben már alapból is projektoros lámpa volt, a halogénhez is.

Közben olvasgattam a neten. Sokan írják, hogy ebből a korból származó olyan Audi-juk, VW-jük van, ami Xenon-os, de nincs benne lámpamosó. Gyárilag. Mert hogy elvileg csak 2004-től tette kötelezővé az EU azt, addig voltak olyanok, amikben nem volt.

2021. júl. 18. 10:49
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Meglehet, nekem 2001-es bmw ben volt először, abban volt mosó. Csak azért kérdeztem milyen motoros, mert akkor horror felára volt és ritkábban választottak a vevők egy alap motoroshoz ilyen drága extrát.
2021. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Van benne dinamikus fényszóró magasságállító?
2021. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Ezt nem tudom. Belülről biztosan lehet magasságot állítani, azt még a halogénesnél is lehet. Hogy menet közben állítja-e magának, azt nem tudom. Mivel gyárilag Xenon-os a lámpája, ezért gondolom hogy igen. Ezt lehet valahogy amúgy tesztelni?
2021. júl. 18. 11:15
 8/10 anonim ***** válasza:

"Belülről biztosan lehet magasságot állítani, "


Akkor nem gyári xenon-os!


3-asnak

Az enyém is ilyen:

[link]


Ez egy gyari xenonos belső:

[link]


Ez meg egy halogénes angol:

[link]

A magasságállító a kormány mellett van közvetlen, ha van.


A kegrégibb B5-nél, ami gyárilag kockalámpás, a középkonzolon.

2021. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

Biztos van valaki akkora tróger, hogy 15 éve rágányolt egy nem rávaló lökhárítót, feketén műszakiztat, de azért minden indulás előtt nekiáll kézzel áttörölni a lámpát...

Nyilván olajat is 3000 km-enként cseréltek benne.

2021. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!