Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat tegyek az autómba?

Milyen olajat tegyek az autómba?

Figyelt kérdés

Volkswagen Bora

Benzines 1,6 SR 8szelepes.

Melyek lennének a legjobb olajak?



2021. júl. 18. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó minőségű 5w40-es.
2021. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Motorba? sebváltóba? esetleg kormány szervóba?
2021. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen motorba.

Eddig castrolt hasznàltam 10w40est, de sokan ajànlották a Motult is.

2021. júl. 18. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezek kiadják a pontos típust, nem csak a viszkozítás számít!

Én is Castrolt használtam, de utoljára nem volt kapható megfelelő fajta és Motult vettem. Ugyanolyan jó és még olcsóbb is.

2021. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es jól írja. Nem csak az számít milyen a viszkozitás meg ilyenek hanem különféle adalékok is számítanak. Keress rá pontosan hogy az autód motorjába melyik a jó. Ha több motorolaj gyártó termékeit is feldobja akkor te döntöd el melyik legyen árban is megnézed melyik az olcsóbb vagy ha mindenképp egy nevesebb gyártóét akarod beletenni és nem számít hogy drágább akkor azt választod, persze ha az autód motorjához alkalmas az az olaj. Gyártók közül Castrol, Liqui Moly szerintem kegyetlen drágák a marketing miatt és nem tudnak többet mint a Mobil1 vagy a Motul, esetleg Mannol például.
2021. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Évek óta Eneos 5w40-et használok. Ha Japánba jó, gondolom nekem is, és viszonylag olcsó.
2021. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!