Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indulhat a Yamaha...

Miért nem indulhat a Yamaha TZR 50-em?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem, és motoroztam is vele néhány kilómétert, nem volt semmi baj vele. Viszont ma délelőtt, amikor be akartam volna indítani, nem indul. A gyújtáskulcs elfordításra ugyan úgy reagál, mint tegnap, úgyhogy ezzel nincs gond, de nem indul el. Szerintetek mi lehet a probléma? Amit eddig próbáltam: Szívatóval próbáltam indítani, gyertya csere, töltöttem bele benzint, ki-, majd újból visszacsavaroztam az akksit, próbáltam indítani takarék, és teljesen kinyitott benzincsappal is, valamint befújtam kontakt spray-vel a vészleállítót. A válaszokat előre is köszönöm!
2021. júl. 19. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én Apriliám a kitámasztó érzékelője miatt zavarodik meg néha (ha 1-be rakod, és lent van a sztender, akkor leáll a motor), ha a tiédben is van ilyen funkció, érdemes ránézni. Akku töltöttségét meg kellene mérni, kis feszültségcsökkenés is okozhat ilyen zavart.

Tolni próbáltad?

2021. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az enyémben is így működik a sztender, de próbáltam sztender nélkül is már indítani. Az akksit akkor megnézem. A tolást hogy érted? Tolás közben próbáljam beindítani?
2021. júl. 19. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel ugye ezeken nincs berúgókar, mint a robogókon, önindító probléma esetén csak betolni lehet őket. Itt egy videó, így érthetőbb, mintha leírnám:

[link]

2021. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az önindítóval nincs gond szerintem, viszont van egy kis fejlemény. Az akksi jó volt. A másik meg, hogy azt hittem, hogy használaton kívül ezeknél el kell zárni a benzincsapot, de ezek szerint nem, mert tartalékon hagytam éjszakára, most délelőtt meg megint megpróbáltam beindítani, és be is indult egy másodpercre kb, de utána rögtön lefulladt. Most teljesen kinyitottam a csapot, és délután megpróbálom megint beindítani, hátha ezúttal sikerül.
2021. júl. 20. 11:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiderült közben, nincs semmi baja, szívatóval kell indítani, csak először nem húztam be rendesen. Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 21. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!