Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beszámított használt autó...

Beszámított használt autó vásárlása márkaszervízből? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kinéztem egy autót a Toyota Heringnél, [link] erről lenne szó, állítólag ezeket az autókat bevizsgálják mielőtt beszámítják, mennyire megbízható egy márkaszervíz ilyen szempontból? Gondolom kell adniuk garanciát is

2021. júl. 20. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérd el az állapot felvételi lapot.

Átvizsgálják mikor beveszik és a megbontás nélkül látható hibákat feltüntetik.

2021. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem beszédes, hogy az Audit egy Toyotára cserélték :D
2021. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van szakszervizük, elvégzik az állapotfelmérést. Az alapján dönthetsz. Szalonból a legbiztonságosabb használtat venni, tehát ha ilyen autót szeretnél, ez akár befutó is lehet.
2021. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én legutóbb Opelt vettem egy szalonból de a használt autók közt volt és márkaszerviz is tartozik hozzájuk meg műszaki vizsga állomásuk is van. A céget régóta ismerem eleve mert több ismerősöm vett már ott használt autót és egyik sem panaszkodott rá. Persze az autókat nem javítják meg ha van hibájuk csak közlik veled hogy ez és ez a baja hogy tudjál róla. Annyit megtesznek persze hogy az autót tudd használni biztonságosan normálisan. Általában ott a legbiztonságosabb autót venni mert csak azt veszik át ami tényleg nem egy bontószökevény.

Én például a sajátommal eddig jól jártam mert semmi hibája nem volt neki. Apróbb bajai voltak amiről kaptam tájékoztatást, szerviz előéletet visszanéztük, igaz nem volt teljesen ismert de az utóbbi 2-3 év jegyzetelve volt és nekik is bent volt a rendszerben mert oda hordták így számlákkal volt igazolva minden plusz a gépbe is meg volt nekik minden infó ami kellett.

Annyi hátránya van hogy ilyen helyeken picit drágábbak az autók bár az enyém így is elfogadható áron volt de nem is volt rá panaszom.

Előző autóm is onnan származik szintén használtan vette az a tulaj akitől én vettem meg anno. Az az autó sem volt problémás, és a mai napig meglenne ha nem dőlt volna rá egy fa.

2021. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

AUDI A4 2.0 TFSi motorok nem a megbízhatóságukról híresek, főleg nem a korai modellek.

Egy jól karbantartott (gyári problémák elárítása, megfelelő olajcserék) lehet még sokáig használható, és a kevés magyar tulaj (3 a JSZP-n, ez lehet kevesebb) is pozitív. Utoljára 2013.06 cserélt gazdát. Ha van hozzá hihetően dokumentált szervíz előélet, az nagy plusz lenne.


Alaposan meg kell nézetni márkához értő szerelővel. Lehetőleg kompressziót mérni, az sokat elmondhat a motor állapotáról.

Márkaszervíz beszámolta egy vevőnek, kereskedik vele, nem nagyon érdekli az autó valós állapota.

2021. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így vettem autót: autószalon beszámította mert az előző tulaj új autót vett. Számomra egy ilyen átlátható szalon megbízhatóbb partner autóvásárlás szempontjából, mint egy asszonyverő trikós strandpapucsos nepper. És egy ilyen helyen egészen biztos hogy engednek kártyával / átulalással is fizetni, ami már félig garancia a megbízhatóságra és a jó hírnév megtartásra.
2021. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!