Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő robogót ajánlotok?

Milyen kezdő robogót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Na tehát,ez lenne az első robogóm,de nem is kivánkozok másodikra befektetni,15 éves vagyok.

Kb. napi 10 km-t mennék vele suliba,avagy vissza és ide oda járkálnék vele.

Szeretném ha gyors lenne(tehát eléri a 100 km/h-t),strapabiró(mivel kissé göröngyös az iskolába vezető út,nem szeretném ha lerobbanna),kényelmes,nagyobb távra is alkalmas(30-40 km)

illetve nem fogyaszt nagyon sokat,mert nem szeretnék fél hetente benzinkútra járni vele.

Ár maximum 300.000 forint.Lehetőleg új legyen.

Amire én gondoltam egyelőre kettő robogó:

[link]

[link]


Személyes tapasztalatokat nagyon szivesen meghallgatok,nade jöhet bármilyen kommentár.

Motor tippeket várok!


2010. aug. 27. 22:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést,elfelejtettem,hogy maximum 75 cm3 ig,vagy ami elvezethető A1 es jogositványal.
2010. aug. 27. 22:25
 2/18 anonim ***** válasza:

100-at egyik se fog menni hacsak nem tuningolt.

A tuningolt meg nem fogyaszt keveset és nem megbízható.

Az Aprilia jól bevált motor, én nem a street-et hanem a régebbi minarelliset vezettem és jól húz.

A Malaguti F12 népszerű és jó is ,legalábbis a régebbi fajta. Az újabból keveset lehet látni, biztos az is jó de én még nem láttam élőben. Amúgy azt írják róla a hirdetésben hogy tuningolt és ha így van akkor felejtős.

Nekem a régebbi fajta F12 van és 3 litert fogyaszt, 80at megy és eddig egy csavart se kellett rajta meghúznom, igaz még csak 1000km-t mentem vele mióta nálam van.

Az SR50 Street f@sza motor. Az SReknél arra figyelj hogy ne olyat vegyél ami injektoros, ezt onnan ismered fel hogy nincs rajta berúgókar. Az injektoros egy hulladék, ha tönkremegy az injektor akkor több 10.000ft-ért cserélik ki. Ha lemerül benne az akksi akkor berúgókar híján be se tudod indítani.

2010. aug. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A1el 125ös robogót is vezethetsz ám,az már jobban megy.
2010. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves válaszoló ! :)
2010. aug. 27. 22:40
 5/18 A kérdező kommentje:
A1 nem az 50 cm3-as?
2010. aug. 27. 22:41
 6/18 anonim ***** válasza:
nem. 125 ccm, max 11 KW
2010. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
az 50 ccm-ig M kategória
2010. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem neked M-es jogsid van. 15 évesen még nem teheted le az A1-et!

M-es jogsival csak 50cm3-ig vezethetsz motort.

2010. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

még nincs jogsim :D

de előre tervezem a dolgokat

2010. aug. 27. 23:03
 10/18 anonim válasza:

Igenigen, M-esed lehet, A1-re csak 16 éves kortól mehetnél, nekem is ez volt a gond. Nos, nekem egy Keeway Hurricane-om van ami azért jó mert a lengéscsillapítói nagyon erősek, bármilyen strapás utat kibír, annyira sokat nem eszik és kimondottam kényelmesen megyek vele. 90 a max a sebességmérőn, de Segédmotorral a megengedett legnagyobb sebesség 40 km/h szóval még nem kell száguldozni...majd egy év múlva ;)

Ami még jó benne, hogy akármekkorát esel, az összes alkatrész olcsó, mivel drága kínai barátaink készítették...(ahoz képest teljesen rendben van vele minden, 3 éves motor...) Nekem ez bevált csak ajánlani tudom.

2010. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!