Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvezetés-para rossz élménye...

Autóvezetés-para rossz élmények miatt? Mással történt hasonló?

Figyelt kérdés

16 éve szereztem meg a jogsit. Pont akkor vettek szüleim új autót és hát finomal szólva eléggé féltették. Mondta mindig apám, hogy majd vesz egy olcsó Ladát és azt majd törhetem, ahogy akarom.


Hát...nem vett.


Néha elkértem az új autót. Ekkor szüleim látványosan lementek a garázsba és mesterkélt színészek módjára eljátszották, hogy könnyes búcsút vesznek az autótól, mert ugye biztos hogy most látják utoljára szép állapotában.


Engem ez éven át sokkolt, kb. 6 évig úgy ültem volán mögé, hogy izzadt a tenyerem és vert a szívem. Akkor szűnt meg a para, amikor lett önálló keresetem és tudtam, ha bármi baja lesz az autónak, meg tudom javíttatni saját pénzből. Azóta sem vagyok egy jó sofőr, sosem gyorsulok, parkoláshoz béna vagyok, képes vagyok fél óráig menni egy kamion mögött, mert csak akkor előzök ha tuti biztos a dolog.


2021. júl. 23. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Autót vegyél és azon gyakorolhatsz úgy hogy senki nem szól bele.

Akkor a parkolást is megtudod tanulni.

AZ előzés meg semmit nem jelent , nincs elő írva hogy egy kamiont megkell előzni és felesleges is mert ha olyan tempóba haladsz mint azok akkor oda érsz ahová kell.

2021. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azóta már eltelt 16 év, elköltöztem otthonról, lett saját autóm, saját pénzből véve. A vezetési szorongás azonban velem maradt :(
2021. júl. 23. 14:51
 3/6 krwkco ***** válasza:
Tölts el néhány órát egy pszichológussal. Egy ilyen hosszú idő alatt bevésődött szorongást, nem valószínű, hogy magadtól fel tudsz oldani. De neki ez a szakmája, hogy "megjavítson". Biztosan tud olyan lelki gyakorlatokat is mondani, amik elmulasztják az aggodalmadat.
2021. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Veled komolyabb mentális problémák vannak, nem rosszból írom, de ilyeneken parázni..
2021. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

#4

Ha valakiről kijelented, hogy "komolyabb mentális problémái vannak", annak súlya van és nem segít. Ne mondj ilyeneket ok nélkül.

Az emberek jelentős részének vannak szorongásai. Amíg ez nem gátolja súlyos mértékben az életvitelében, addig ez nem számít "mentális problémának". Együtt is lehet élni vele, de jobb szaksegítséggel vagy ha módvan rá, önsegítéssel leküzdeni.

2021. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem is ertem...


Anyukám világ életembe szigorú volt velem, azt csináltam amit mondott mégis odaadta az abban az évben vásárolt autóját amikor meglett a jogsim, kérdés nélkül. Persze 1 hétig nem engedett ki a Tesco parkolobol ahova mindenképpen o vezetett és parkolást gyakoroltatott velem, utána 1 hónapig nélküle nem is mehettem sehova, aztán megtört a jég. Így hogy a szüleid ezt hangoztatjak megjobban benned maradt gondolom hogy uristen milesz HA.


Szerintem nincs olyan ember aki vilageletebe nem lett volna baleset resztvevoje vagy okozója, főleg aki vezet. Gondolom a szüleid se egyből Bp-Gyor utalon kezdték lehetőleg a pályán, elsőre.


Friss jogsival valószínűbb a baleset vagy a koccanas, de ezt nekik is tudni kéne ha meg annyira féltik az autót menni veled, nagyon idegesítő ha bele szólnak, de néha lehet mondanánk valami hasznosat is

2022. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!