Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes autót...

Szerintetek érdemes autót váltani egy szerintem kevésbé racionálisra, azért mert jobban tetszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy 2007es, 1.6 CRDi Kia Ceedet hajtok, nagyon racionális kis autó, jó fogyasztás, nulla hiba stb... szóval kis költségű autó.

Viszont csupa kopogós müanyag belül, semmi felszereltsége nincsen kb a klímán kívül, meg hosszabb távon nem túl kényelmes az ülése (szerintem)

Viszont nagyon tetszenek más, jobban felszerelt autók (amik jelenleg nálam a favoritok azok a Honda Accord 2.2 dízel (sic!) ) bár tudom hogy árkategóriában magasabb + fenntartási költség is nagyobb.

A racionalitásom ragaszkodik a Ceedhez, mert szuper autó, viszont emberileg meg sokkal szivesebben ülnék egy kényelmesebb / extrább gépben.

Szerintetek mire érdemes hallgatni? Az észre vagy a szívre? Vagy nem irracionális ilyen miatt autót cserélni?

Várok minden értelmes választ / véleményt


23/F



2021. júl. 24. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hany eve van nalad a kia?
2021. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Azért itt nincs olyan nagy különbség hogy sokat kelljen forgolódni. Ha azon gondolkodnál hogy egy 350Z-t vegyél ami már csak a tankolás miatt is anyagilag földhöz vág (és arra egy gumi, fék?), de pezseg a véred hogy hallhasd a hangját akkor megértem hogy a racionalitás talaján akarsz maradni és vívódsz magadban hogy mit is csinálj, de egy másik alacsony fogyasztású és megbízható dízel miatt forgolódsz könyörgöm.
2021. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1#

Fél éve kb


2#

Jogos

2021. júl. 24. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
volt egy jó volvom, nagyon szerettem. de lecseréltem egy újabb vw-re a nagy kijelző és a nem kerek kormány miatt. a vw tele van drága dolgokkal és attól félek egy koccanás után jelentős többletköltség lesz a javítása. és az extrák miatt nagyobb is a hibák lehetősége a gépjárműben. de alapból sokkal drágább a szervize egy modernebb kocsinak. nosztalgiával nézek egy-egy mellettem elhúzó volvo után és visszasírom a régi autót. mindezt úgy, hogy az új autóm is költségmentes volt eddig és gyönyörű.
2021. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevés racionálisabb döntés van egy hondától. Az accord egy kimagaslóan megbízható,nagyon jól sikerült kocsi. Nem félnék tőle a helyedben,persze ez sem tönkre tehetetlen az alkatrész árak kicsit magasak de ezt kompenzálja a megbízhatóság ritkán van vele baj. Ha azt kérdeznéd hogy vegyél-e a kia helyett egy használt a8-as audit v8-as motorral 1,5 millióért akkor azt mondanám ne mert nem racionális,viszont a honda eggyel magasabb szintet képvisel a kiánál közben megbízhatóságban is élen jár. De azt tudd hogy az accordban (a 8. generáció már nem) is kopogós műanyagok vannak és nincsenek benne olyan nagyon nagy extrák, viszont ami van az valószínű 30 év múlva is működni fog benne.
2021. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha anyagilag kiszámolod, akkor a régi, kicsi, kényelmetlen, fapadosban kell nyomorogni, amíg szét nem hullik.

Viszont, ha neked igényed lenne a jobbra és anyagilag belefér, akkor miért ne. Most vagy fiatal. Ha peched van, nyomoroghatsz majd 20 évet még családi egyterűben.

2021. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Az autó olyan eszköz, aminek a vásárlásakor nem csak az észszerűség diktál. Én azt mondom, ha a szíved másikhoz húz, cseréld le a régit.
2021. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!