Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudok az visszaválta...

Miért nem tudok az visszaváltai se 4-esbe, se 3 asba se 2 esbe csak ha lassul az autó akkor csusszan be?

Figyelt kérdés
Most viszem kuplungoltatni, az alany egy golf 4 1,6 16v, mert elindulásnál remeg. Ma pedig azt tapasztaltam, hogy nem tudtam visszapakolni 5ösből 4 esbe se sehova, hogy motorfékezzek. Előzésnél nyilván ugyan ez lenne gondolom. Vajon ez is a kuplung hibája? Csere után megoldódik? Vagy más a baj? Illetve ha valami más akkor mennyire költséges, hogy orvosoljam?

2021. júl. 24. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy kuplung, de inkabb a szinkrongyuruk vannak vegkepp elkopva.
2021. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a kuplung akkor is van ilyen, nem old szét.

Ha áll az autó akkor benyomod a kuplungot és betudod simán tenni sebességbe?

2021. júl. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Álló helyzetben meg gyorsításkor (ha nem nagyon pörgetem csak úgy max 3000 ig) veszi a fokozatokat.
2021. júl. 25. 10:40
 4/8 krwkco ***** válasza:
Egy olyan helyzetben, amikor nem tudsz visszaváltani, pörgesd fel a motort, miközben tövig nyomva tartod a kuplungot. Ha ettől működik a visszaváltás, akkor valóban nem szakadt meg a kapcsolat a váltó és a motor között.
2021. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
De az is lehet, hogy besűrűsödött a váltóolaj és kuplung kinyomásakor túl hamar leáll a váltó motor felöli része. És a szinkrongyűrűk nem tudják a kapcsolódáshoz szükséges fordulatra felpörgetni.
2021. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezekben a Golfokban hajlamosak a váltók szarnak kopni, ne lepődj meg.
2021. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már kuplungot cseréltek akkor rá kéne nézni a váltóra is. Mert ha kuplungot cseréltetsz és ugyan úgy rossz akkor fizethetsz dupla munkadíjat.
2021. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp ránézetek a váltóra is. Tegnap már teljesen lerohadt, épp hogy hazaértem, már sebességből sem tudtam kivenni csak nagynehezen. Utána még el akartam gurulni garázsig, de hiába pumpáltam a kuplungot, semmit nem vesz be. Meg olyat csinált hogy tövig nyomott kuplunggal el akart indulni. Na ott már éreztem, hogy vagy hazaérek vagy nem 😄. Nem szeretem így elhanyagolni a szervízt, de 4 napja még csak rázott kicsit indulásnál, és minden szerelő akinek mutattam azt mondta hogy jó az még...
2021. júl. 26. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!