Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leváltás gázfröccsel, hogyan?

Leváltás gázfröccsel, hogyan?

Figyelt kérdés
Próbálgatom mostanában a gázfröccsel való leváltást (semmi heel-toe, csak egyszerű gázfröccs) mondjuk hármasból kettesebe, adok kis gázt és gyorsan fel a kuplung. Néha egész tökéletesen összejön, de van hogy nem sikerül a gázfröccs nagyságát eltalálni és ránt egyet az autó. Mi a titka, tudtok nekem segíteni? Kérem a "teljesen felesleges, csak lassan engedd fel a kuplungot" válasszal kíméljetek.

2019. jún. 15. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gázfröccsel utoljára a Csepel 344-et váltottam, nem értem a kérdést. Lehet így is váltani fel meg vissza is, de akkor a kuplungot békén kell hagyni. Nem azt mondom hogy bonyolult, de kell egy kis érzék hozzá. Nem könnyű megérezni azt a pillanatot amikor 2 fogaskerék pont egy sebességgel forog.
2019. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

A gyakorlás a titka. Vagyis idővel ráérzel.

Egyébként a heel-toe is lényegében ugyanez, csak ott még fékezel is közben. És tényleg csak gyakorlás kérdése, hogy jól menjen.

2019. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, a hell-toeval tisztában vagyok, de az nekem még magas :D Először szeretném anélkül megtanulni. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. jún. 15. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

A heel-toet eleve csak azután érdemes próbálgatni, ha a rev matching már megy. 1-2 hét gyakorlás után nekem az már simán ment. A heel-toehoz viszont nem hetek, hanem sok-sok hónap kellett. :)

Youtube-on tök sok jó (angol nyelvű) video van mindkettőhöz.

2019. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megtanulod, hogy adott sebességhez mekkora fordulatszám tartozik az egyes fokozatokban.

pl. tudod, hogy hármasban 2500-at forog 50-nél. Így ha 50-nél visszaváltasz 3-ba, előtte 2500-ra pörgeted a motort és akkor engeded rá a kuplungot. Így a két oldalon megegyezik a fordulatszám, ezért nem lesz rántás.


Ha sokáig így csinálod, előbb-utóbb ráérzel és nem kell már a fordulatszámmérőt, sebességmérőt nézegetni.

2019. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan dolgokat írtatok, amiket mind tudok. Tehát ezek szerint csak a gyakorlás kérdése. Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz!
2019. jún. 15. 17:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, el tudnád nekem magyarázni, miért nem nyúlunk a kuplunghoz ilyenkor? Nem hallottam még ilyet, a milliónyi YouTube videókban amiket megnéztem, azokban sem.
2019. jún. 15. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha az elméletet tudod, onnan már csak gyakorlás kérdése.
2019. jún. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!