Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek Ford autója van,...

Akinek Ford autója van, mennyire vagytok elégedettek a márkával, milyen típusú és ha arra kerülne a sor, vennétek-e újra?

Figyelt kérdés
Mennyire rozsdasodik, illetve a márka rozsda védelmérol mik a vélemények, tapasztalatok, benzines vagy dízel mellett döntöttetek? Kezdem én: egy trend, alap felszereltségű, 2010-es Fiesta, 1.25 82 lovas, 122 ezer van benne jelenleg. Alul a küszöb alatt, a jobb első sárvédő mögött a lepattogzott festék/ fényezés alatt már kezd megjelenni a barna "rém". Ezt leszámítva teljesen megbízható műszakilag, remélem pár évig még bírja, aztán csere. Hát a tiétek? Amerikai Ford tulajok is írhatnak. Meg ahol csak gyártották...

2021. júl. 28. 19:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, 42/ffi.
2021. júl. 28. 19:25
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem megfelel, elég jól meg tudok vele Fordulni..

Tudom, tudom, qrvára vicces vagyok🙄

Szüleimnek volt egy Mondeo 2 literes 16 szelepes motorral. Motorikusan faxa, csak már tizen évesen is elég csúnyán rohadt.

2021. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
2db 2.5-ös Focus van a családba 1.6 tdci, soha a büdös életbe többet
2021. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Páromnak Fiestája van, 1.0 három henger turbo, 100le. Jó kis autó, de csak két éves, ezért minden rendben vele.
2021. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mk1 focus van 1.8 tdci

Egyelőre kopp-kopp semmi baja pedig nyúzta a család rendesen (több tagnak is tanulókocsi volt) lefulladások,hidegen pörgetések halmaza,padkázás, őzikét is látott (érzett) már stb... 237000 km van benne jelenleg. Szerintem a 3F betűs szabály 1 elavult szűklátókörű boomer baromság. Francia autókból is vannak nagyon jók,amik a földet körbekerülték 10x. Viszont tény h az 1.6 tdcikről nem hall sok jót az ember,vannak kerülendő típusok persze. És igen vennék,ugyanilyen mk1-et ghia felszereltséggel 2000cm³ benzin motorral mert azok a régi Zetec-ek elpusztíthatatlanok,nameg 136 le vel már úgyahogy megy is. Nameg fél misiért már 2004 es faceliftes fullosat lehet kapni,olyan állapotban hogy mesél. Nem túlárazott mimt a korabeli golfok pl. mert ugye a VW divatautó a Ford meg nem.

2021. júl. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönettel mindenkinek. Ez érdekes, ez az 1.6 tdci, barátomnak is volt egy 90 lovas ilyen turbo dízel, 2011-es kombi, de semmi gond nem volt vele. Ez a Psa konszern által fejlesztett motor, amit Peugeot, Citroen, Ford és Mazda modellekbe is szereltek?
2021. júl. 29. 12:44
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
3-as vagyok 90 lovas nekem is mind a 2 egyikkel 30.000km alatt 4x rohadtam le
2021. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én az autós pályafutásomat egy 96-os 1.8-as Mondeoval kezdtem. Közel 10 évig szolgált. Nem mondom, hogy nem volt vele baj, de cserben csak egyszer hagyott. Ezt eladtam aprópénzért és vettem egy Mk4-es 2.0 TDCi Mondeo-t. Az alváz és főleg a hátsó híd hajlamos a rohadásra, de ezen kívül patika az autó. Motorikusan tökéletes, a PSA legeltaláltabb motorja a 2.0, leszámítva a 2.2-t. 2 éve nyúzom, de eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt vele.
2021. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönettel nektek is. Igen, sógoromnak is ez a 2 l-es tdci-je van második generációs Mondeo kombiban, frankón működik, jó gép.
2021. júl. 30. 12:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Focus 2, 1.6 vtci kombi van (2005), cégesbe Transit (2013) előtte szintén Transitok 2004 és 1993-as (sima szivó diesel) jártam. Azt tudom mondani még soha egyik sem hagyott ott az út szélén, igaz voltak meghibásodások, a kopóalkatrészek cseréjén kivül a rozsda inkább a fő ellenség. Valószinü a kovetkező autóm is Ford lesz de az még nagyon a jövő zenéje (Focus vagy Mondeo). A saját autómon egyenlőre rozsdásodás nem látszik, a Transitok a klasszikus helyeken szeretnek elkezdeni rohadni a sárvédőivnél, igaz ezek munkás kocsik elég durva bánásmódban van részük ahhoz képest jól teljesitenek.
2021. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!