Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek sem normális a...

Szerintetek sem normális a legjobb esetben 9 literes fogyasztás autópályán, és a legrosszabb esetben 11 literes városban? Ford Focus mk1 1.8 zetec benzin.

Figyelt kérdés
Vagy ez egy 21 éves autónál már előfordulhat? Érdemes lenne szerelővel megnézetni? Az interneten 7.5 - 8 literes átlagfogyasztást írnak.

2021. júl. 28. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát nagyon nem. A kor nem befolyásolja a fogyasztást, csak az állapot. Persze ha 8-an ültök az autóban, meg még a csomagtartó is teli, akkor a 9 liter is lehet akár normális, de amúgy nem az. Sok minden okozhatja, legelső körben ki kéne olvasni a hibatárolót, hátha van benne valami célravezető.
2021. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy egy 21 évesnél, egy mostaninál is előfordulhat. Nekünk egy 1.2-es turbósunk van, átlagban 7,5-8 litert eszik, városban meg 9-9,5 körül, pedig csak 2 éves (gyárilag is ilyen volt).

Amúgy egy kicsit több, mint kellene lennie. De ennyi lehet a vezetési stílusban is. Azt tudom elképzelni, hogy nem jó valamiért a lambda-szabályzás, ezért több benzint kap. Ezt úgy lehet egyszerűen diagnosztizálni, hogy egy hosszabb út végén (fontos hogy bemelegedjen kellően, és még utána legyen használva) kiveszel legalább egy gyertyát és megnézed, hogy milyen színű. Ha nagyon sötét fekete, akkor több benzint kap mint kellene. Ha őzbarna akkor jó, ha meg fehéres barna akkor meg kevesebbet kap.

2021. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyedül utazok benne, ezen kívül semmilyen teher nincsen, ja és 75 kiló vagyok, tehát nem egy 250 kilós valaki :)

A vezetési stílust már próbálom nagyon spórolósra venni, de nem látok különbséget.

#2-es köszönöm a tippet, esetleg nem lehet hogy nálad a "magas" fogyasztás azért van mert SUV-d van és nehéz a kasztni, hiába 1.2-es a motor?

2021. júl. 28. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: De igen, pont emiatt van. Van egy másik autónk is, amit szinte csak én szoktam használni. Az egy 1.8-as turbós Audi még 1999-ből, az kevesebbet eszik úgy fél literrel, ugyanolyan körülmények között, ugyanúgy vezetve úgy.
2021. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 liter körül, klímával, 1.8-as benzines autónál, ha nyomod neki 130-150 között, akkor nagyjából reális. A gumi sem mindegy, milyen van fent.


Esetleg egy diagnosztika, hibakód olvasás többet elárul + élő adat olvasás.

Illetve, ha nem csak a fedélzetire hagyatkozol, hanem pontosabban kiméred a fogyasztást reálisabb képet kaphatsz. Néha csal az óra is.


mk1 1.6 benzines Focus, autópályán takarékosan 7,5-9 l között eszik, tempósabb vezetésnél 9,5-11 között nálam.

2021. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%

Mk1 1.6-os Focusból nem nagyon sikerült 8-nál többet kihoznom. Nyáron, klímával a dugóban állva sem. 10km-eket használva sem. Autópályán sem (mondjuk nem 160-nal mentem, ott biztos meglett volna a 10).

Mondjuk az az 1.8-as Ford motor nem egy jó konstrukció, de akkor sem kellene ennyit ennie. Nézesd meg, tuti valami nem jó rajta.

2021. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2017-es 1.6 benzines Focus van és hát igencsak hajlamos zabálni.


Városban, főleg ilyen 40 fokokban klímával sokat eszik. Pályán 130-140 között 8-9 litert eszik. Igazából a 90-120 közötti tempón érzi jól magát ott valami 6-7 között marad.

2021. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!