Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2000-res évjáratú 1.6...

Egy 2000-res évjáratú 1.6 literes Suzuki Swiftnek hány literes a tankja?

Figyelt kérdés
Vagy tíz éve volt, hogy nyaraltam a szüleimmel, akik nagyon izgultak, hogy ki fog fogyni a benzin, mert a mutató már tök üreset jelzett(az E-betű alatt volt). Egy kis faluban volt szerencsére kút, ott apukám teletankolta(a harmadik kattanásig). 32liter ment bele. Mennyire volt necces a helyzet? Mert hallottam olyat is, hogy 35, de olyat is, hogy 40 literes a tankja.
2021. júl. 30. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
40 liter. Google tudja 😇
2021. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát nem volt annyira necces még. De hogy lehet, hogy még 8liter volt benne, és már tök üreset jelzett?
2021. júl. 30. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Az évek során eléggé el tud kopni a tankban az érzékelő, nem biztos hogy mindig azt mutatja amit kellene.
2021. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De még ez a jobbik eset, mert így legalább hamarabb tankol az ember, de úgy tudom gyárilag is úgy csinálják, hogy direkt egy kicsit kevesebbet mutasson a valóságnál, hogy ne fogyjon ki teljesen senkinek, de hogy ennyivel? De amúgy lehet neked lesz igazad kettes.
2021. júl. 30. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a napi számláló. Tankoláskor nullázza az ember, és ha már régóta megvan az autó, pontosan tudja, mennyinél nem fogyaszthat semmiképpen sem többet. Nekem sem az igazi már az üzemanyagszint-tippelő műszer, volt hogy 350-tól világított a jelző, 400-től már nullán volt a mutató, 460 kilométernél tankoltam 34 litert, tehát még volt 6 liter. (kilométerrel kalkulálva mindig 8-as átlagot számolok, akkor nem érhet meglepetés)
2021. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ki tudja, hogy a 40litert mind ki tudja szívni, vagy nem? Mennyi volt a max, ami belement nektek eddig?
2021. júl. 30. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja szívni. Suzukinál az AC-pumpa a szintjelzővel közös műanyag dobozban van, aminek az alja a tank legmélyebb pontján van. Úgy van az egész megkonstruálva, hogy az utolsó decik már itt gyűlnek össze. Szemben egy régebbi, még karburátoros, a motor által hajtott üzemanyagszivattyús kocsival, ami az utolsó 5-6 kilométeren már kelletlenkedik, rángat, nem veszi a nagy gázt, az ilyen rendszernél nem sokat veszel észre, az első torpanás után 2-300 méteren belül teljesen megáll. Szerencsére a Suzuki hangszigetelése elég rossz, az AC meg nálam legalább is elég hangos, így ha kanyarban vagy fékezéskor a hangján hallom, hogy felpörög az AC-pumpa, tudható hogy az első szembejövő kútra azonnal be kell menni, mert csak néhány kilométerre elegendő pár deci benzin maradt. Jártam már így, 40,5 liter ment bele, második kattanásig a töltőpisztolyon, gyakorlatilag a töltőcsövet is teletankoltam.
2021. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!