Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is jók konstrukció...

Szerintetek is jók konstrukciók a 2000-es évek Chevroletek?

Figyelt kérdés

Ezeket értem most ezalatt:

Lacetti

Aveo

A Captivát NEM, mert az problémás sajna. Nekünk 2007-es Aveo van, soha nem hagyott ott még sehol! Nagyon megbízható.



2021. júl. 30. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Kezdjük ott, hogy nem sevrolet, hanem sevrolé... echte Opel, a maga nyűgjeivel. Szerintem nem olyan jók fapados lomha sokat zabáló (mind benzinből mind olajból) autók.
2021. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem zabál annyira se benzint sem olajat, egyébként tényleg olyan opeles kicsit.
2021. júl. 30. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
GM mint annak idején az Opel. Minden nyűggel és előnnyel ami ezzel jár. Egy teljesen átlagos közlekedő edény. Én személy szerint nem vennék magamnak, de ez már egyéni preferencia kérdése.
2021. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-mas igaz. Egyébként megbízható, sokkal nyugodtabban ülnék használt Chevroletbe mint Opelbe. Pedig vannak közös vonásaik.
2021. júl. 30. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Az aktuális futott Opel verziónál eggyel régebbi verzió átcsomagolva koreai dobozba. Pont olyan mint az Opel, de legalább ronda is.
2021. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem 2006-os Chevrolet Aveo 1.2 8 szelepes benzines autóm van.


A sok generációval korábbi Opel-ekkel rokon. Például téligumihoz vettem lemezfelnit bontóból, az egy Opel B Corsa-ról jött, pont stimmel a méret.


Nagyon sokat fogyaszt. Gyenge és kicsike (könnyű) autó, és fogyaszt 6,5-7 litert. Egy ilyen kicsike autónak 3-4-5 litert kéne fogyasztania.


Ezt leszámítva nagyon megbízható, kopó alkatrészek cseréjén kívül más gond nem volt vele, törődni kell vele, és hibátlanul működik. Olcsó szervizelni.


Egyszer beázott egy csatlakozó nem ment tovább az autó, sokáig nyomozták a hibát, kiszárították a csatlakozót, tökéletes lett.


Egyszer kilyukadt egy EGR cső (ettől ingadozott az alapjárat, de amúgy működött az autó), 3500 Ft volt a csere.


A kuplung egyszer menet közben teljesen elromlott, alig értem vele haza. A kuplung bovdenes tudomásom szerint (ebben az autóban). Már meg volt beszélve a szerelővel a kuplungcsere. Aztán egyszer csak magától megjavult (tovább használtam így az autót, és gondolom valamelyik gödörbe belemenve, a helyére ugrott vissza a bovden, azóta is tökéletes a kuplung). Úgyhogy nem lett kuplungcsere.


Elképzelhető, hogy ha az öreg Aveo helyett egy öreg B Corsa-m lenne, az is ugyanilyen szuperül működne.

2022. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!