Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen BIZTONSAGOS auto utan...

Milyen BIZTONSAGOS auto utan erdemes nezelodni 200.000Ft kornyeken?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemsokara remelhetoleg meg lesz a jogositvanyom es szeretnek egy autot venni. Nos jelen allas szerint nem tul nagy a budzse, 200.000ft kornyeken kezdtem el nezegetni autokat…


Tenyleg csak varosban tervezek vezetni es leginkabb a sulimhoz, vagy magantanarhoz, nagyon ugysem kell mennem mashova… Ti milyen BIZTONSAGOS autot ajanlotok ebben az arkategoriaban? Suzuki igy sajnos mar nem jatszik :S


Koszi a valaszokat!



2021. júl. 31. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gyűjtögess még egy kicsit.
2021. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért a roncstelepen nem fogsz tudni normális, működő autót venni. Ha mégis találsz ennyiért akkor arra még a többszörösét kell rákölteni. Gyűjtögess még, addig meg marad a bkk.
2021. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

BKV bérlet.

Mennek fel a használt autók árai, örülj, ha 200-ért egy használható, műszakis Swiftet kapsz.

Nekem egy Renault Thalia volt az első autóm 2 éve szintén 200 ezerért, 1,5 év műszakival, fél évet állt mikor elhoztuk, de ment. Manapság viszont nem biztos, hogy találsz ennyiért épkézláb példányt. Városban egyébként nagyjából mindegy milyen konzervdobozban ülsz, igaz, nagyobb a sérülés esélye egy Swiftben, de egy hasonló évjáratú B Corsa is hasonlóan törik

2021. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért nem biztonságosat kell nézni, hanem működőképeset. A biztonságos 1-1,5 millió körül kezdődik.
2021. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
2021. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

200 ezerért nem lesz biztonságos egyik sem. Ennyi pénzért vagy azért nem biztonságos, mert régi és hiányoznak belőle manapság alapvetőnek számító dolgok (légzsák, övfeszítő, normális gyűrődési zóna, stb), vagy ha pedig van olyan kaliberű autó, amikben mindez megvan, de közben 200 ezer forintba kerül, akkor valószínűleg olyan pocsék mechanikai és/vagy szerkezeti állapotban van, hogy emiatt életveszélyes (pl. hibás fékrendszer, szétrohadt futómű, stb).


Ezek tudatában ne nagyon akarj biztonságot ennyi pénzért. Én a helyedben az első kategóriát választanám, azaz a két nagy népautó közül (Swift vagy F Astra) választani, mert még ha nem is túl felszereltek, akkor sincs nagy baj. Amíg nem balesetezel, addig nincs baj. Ellenben a második kategóriával, amit már pusztán használni is életveszélyes lehet. Nem kell karamboloznod sem, hanem csak mész szépen csendben és hopp egyszer csak nincs féked. Nem olyan kellemes érzés, velem már történt meg sajnos, de megúsztam kár nélkül. Jókora szerencsével.


De egyébként legyél valamivel tisztában: ha 200 ezer a TELJES kereted, akkor nem fogsz tudni venni. Hisz az autó megvétele egy dolog, de az átíratás és biztosítás kötése is felemészt 50 ezret, ezen túl te nagy hangsúlyt fektetsz a biztonságra, így kötelező lenne kérni szervizben egy teljes átvizsgálást, ami még önmagában akár ingyenes is lehet (mi is ingyen végzünk átvizsgálást), viszont a talált hibák kijavítása akármennyibe is kerülhetnek. Tehát ha 200 ezred van összesen, akkor felejtsd el. Ha a 200 ezer az csak az autó árára vonatkozik, akkor ahogy említettem, Swift vagy F Astra. F Astrát javaslom, mert sokkal minőségibb az anyaghasználata és nagyobb a gyűrődési zónája, tehát biztonságosabb.

2021. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért örülj, ha egyáltalán működik és van rajta műszaki.
2021. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit 200-ból kapsz, azt én autónak sem hívnám, nemhogy biztonságosnak.
2021. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mol Limo barátom...
2021. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Őőőő...ugye a havi részletet gondoltad 200 000-nek ugye?
2021. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!