Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül leengedtem a...

Véletlenül leengedtem a váltóolajat (motorolaj helyett), hol kell visszatölteni?

Figyelt kérdés

Leengedtem a váltóolajat a motorolaj helyett, hol tudom visszatölteni? Milyen váltóolajat tegyek bele? Szerelőhöz már nem tudom elvinni, mert nem akarok menni vele egy métert sem. Típus: Renault Megane 2, évjárat: 2007, diesel, 106 LE

Köszönöm!

Várok olyan reakciókat is, hogy miért kezdett bele, ha nem ért hozzá :-) (Amúgy azért, mert nincs sok pénzem)


2021. aug. 1. 16:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezért hülyeség is fizetni amúgy... dög egyszerű folyamat.


Majd valaki megírja a pontos "típust" de váltó+difi-be általában 75w90 kell, valami jobb minőségű.

2021. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Passzolom mi van a franciáknál, de a régebbi Opel váltóükon felül volt egy gumi kupakos csavar, azt kicsavarva lehetett feltölteni a váltót olajjal.
2021. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Elméletileg a bal féltengely kihajtás mellett van egy csavar, ott kell betölteni és egyben az a szintjelzője is.

75W-80 GL-4 és 2 liter kell bele.

2021. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudom pontosan, hogy van-e kialakított betöltője oldalt. Ha van, akkor kicsavarod a csavart és addig öntöd, amíg az olaj meg nem jelenik a furat szintjénél. Ha nincs, akkor felülről kell neki valami lyukat találni, valószínűleg a szuszogó lesz az, vagy ha nem, akkor lehet a kilométeróra spirál is.
2021. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként semmi baja nem lesz, ha azon melegében így gurulsz vele 10-20 km-t. De többet ne.
2021. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

#5 Opel Zafira bejött hajszál pontosan ugyanezzel a problémával, hogy véletlenül a váltóolajat engedte le és nem tudja feltölteni. Egészen pontosan (google térkép mércéjével mérve) 800 méterre van tőlünk a háza, ahol történt. Nálunk már úgy csörgött, mint a veszedelem, ezért garanciális önvédelem céljából nem vállaltuk a feltöltését. Mondtuk neki, hogy ez a váltó halott, vagy megcsináltatja nálunk, vagy szerezzen egy trélert. "Nem nem, elviszi lábon a következő szervizbe". Hát tedd azt barátom, szíved joga. A garázsajtón még kigurult, de a nagykaput már nem érte el, összeszakadtak a csapágyak. És ismétlem: 800 métert ment olaj nélkül.


Szóval kérlek ne beszélj már nekem 10-20 kilométerről...

2021. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A teljes történetet nem írtam le, mert így is elég gáz, hogy így elbénáztam, de én mentem vele kb. 3 kilometert, mikor kiderült, hogy a váltóolajat engedtem le, és nem volt semmi különös hangja. (teljesen leengedtem a váltóolajat, úgy mentem vele 3 kilométert)
2021. aug. 1. 19:07
 8/28 anonim ***** válasza:
25%
Nyugi, ha előtte nem volt baja, akkor ettől sem lesz. Én több mint 5 ezer km-t mentem felújított váltóval, amikor kiderült, hogy elfelejtette a szerelő feltölteni olajjal...
2021. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Már csak azt kell túlélnie a motornak, hogy dupla annyi motorolajjal indítottam el (és ment kb. 2 percig). Mert ugye, mikor kiengedtem az olajat, utána beletöltöttem az újat :-)
2021. aug. 1. 19:22
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

#7 Hát akkor mocsok nagy szerencséd volt. Bár 99%, hogy sérült a váltó, még ha nem is állt be és nem is csörög, tuti hogy sérült.


Nekem már csak az a kérdésem maradt, hogy feltételezem utána a motort próbáltad felönteni olajjal, mivel azt hitted azt engedted le. Nem tűnt fel, hogy a torkán folyik ki az olaj? Eleve hogy a fenébe tudtál beleönteni ~4 liter olajat egy olyan motorba, ami fel volt töltve?

2021. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!