Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom kikötni az indításg...

Hogy tudom kikötni az indításgátlót?

Figyelt kérdés

autó elektronikát tanulok (nagyrészét önerőböl mert suliba a 0 és a semmi között van az oktatásunk)


pár éve már volt valami baja az immonak akkor meg lett csináltatva de most megint besz4rt. mivel ezt "tanulom" magamnak akarom kikötni +nem nagyon engedhetem most meg magamnak a szervízt

valaki tudna segíteni ebbe, csak annyit hogy be lehessen indítani?

esetleg valami anyagot küldeni róla? (angol nyelvű is jó)



2021. aug. 2. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én táltosnak tanulok és szeretném kitalálni miféle csotrogányt mókolsz, de még nem értünk oda a tananyagban.
2021. aug. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkább autótolvajnak tanulsz?
2021. aug. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

na jó lebuktam.. megfogtál, tényleg kockáztatni akarom az amúgy elég jó kilátású jövőmet ilyen f4szságokkal mert a suzukim megadta magát és buszoznom kell

aki lakatosnak tanul az meg csak betörő akar lenni

aki meg fegyvertartásit akar az meg terrorista

2021. aug. 2. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
XD
2021. aug. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Az immonak pont az a lényege, hogy nem tudod megkerülni.

Javítani/cserélni lehet.

2021. aug. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Megkeresed azokat a vezetékeket, amiket letilt (ü.a. szivattyú, gyújtás, önindító...), direkt áramot adsz nekik és mész.
2021. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
62%

A kb. 2000 utáni autóknál az egyik elektronikus modul megkapja azt a jelet, amit a kulcsban levő transzponder visszaad. És közli a motorvezérlő kompjuterrel, hogy OK, mehetünk. Nem tudsz semmit áthidalni, ha a kompjuter sztrájkol.

Szakszervizben lehet, hogy ki tudják törölni a kompjuterből a kulcsok azonosítóját. (A Ford-nál legalábbis így van.) Akkor az elektronika nem vár semmilyen jelet és bármilyen kulccsal elindul.

2021. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Végre valaki leírta, hogy nem egy átköthető alkatrészről van szó.

Ha nem látja a feltanított kulcsokhoz tartozó chipet, nem fog működni. Az önindító teker, mert a gyújtáskapcsoló mechanikusan záródik, de ennyi. Vagy újratanítod, vagy vezérlőt cserélsz.

Minél újabb egy autó, annál több vele a szívás, egy CANBUS-os autónál már a klasszikus feszültség- és ellenállásméréses módszerekkel sem mész sokra a hibakeresés során, legfeljebb azt látod, hogy az adott egység kap-e tápot, és mondjuk a kimenetén (ha lámpáról van szó) a LED-ek megkapják-e a feszültséget. De ha nem, akkor a miérthez már kevés lesz.

2021. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!