Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyakori motoros...

Mennyire gyakori motoros oktatáson az esés?

Figyelt kérdés
Nem a közlekedési balesetre gondolok, hanem a rutin pályán előforduló elcsúszásokra, eldőlésekre. Esetleg kisebb anyagi kárral járó esetekre.
2021. aug. 3. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem épp motoron tanultam, de az oktatóm VW Golf 5-ös autójával nekitolattam egy oszlopnak, és ki kellett fizetnem a lökhárítón keletkező horpadást.
2021. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer eldőltem a tesztpályán, mikor 2. alkalommal voltam, de nem hiszem hogy annyira gyakori
2021. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Pedig a motorral ellentétben az oktató autó vezetője jogilag az oktató.

Autónál neki kell figyelni erre és szükség esetén használni a fék pedált ami ezért van neki ott. Motornál nyilván más a helyzet mert ott nem tud belenyúlni.

2021. aug. 3. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szereznek már rutint akkor,mikor nincs jogsijuk.

Szerintem semmi baj nincs azzal,ha a nagy udvaron lassan gurulgatsz motorral vagy kivisznek egy üres pályára a szüleid ahol semminek nem mehetsz neki. Ott legalább ráérzel.

2021. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Hát pedig jó oktató volt, csak ezek után már nem mentem vissza hozzá.

A második oktatóm pedig nem tanított rendesen, megbuktam az első vizsgán, erre elkezdi: Semmi baj, egy kis plusz zsetonért átengedlek! Erre mondtam neki, hogy én megszeretnék tanulni vezetni, nem csak úgy átmenni.

A harmadik oktatómnál átmentem rögtön(plusz pénz nélkül).

2021. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Láttam pár borulást rutinon, a motorok állapta tanuskodik erről. Forgalomban egyszer esett a csoport társam. Esőben mentünk és leblokkolta a hátsó féket.
2021. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem estem el rutinon, elég sok motoros tapasztalattal mentem "tanulni" 🤷‍♂️

Volt egy srác aki az A kategóriát csinálta. Ő eleinte egy 125-ös motorral gyakorolt, hisz a 0-ról kezdte. 3× esett el az első órán, óra végén mondta neki az oktatója hogy először elég lesz, ha megtanul 125-össel, szerez egy kis tapasztalatot és majd utánna visszajön...

A másik pedig: Én teherautóval gyakoroltam a rutinra. A saroktolatást csináltam volna, de egy csaj pont előttünk gyakorolt egy 600-as hondával. Útban volt, nem tudtam beállni a tolatáshoz a kiinduló helyre, ezért lassítottunk, már majdnemhogy megálltam és vártuk hogy elmenjen. Ő is lassan gurult felénk kicsit elfordított kormánnyal, mosolyagva nézett a szemembe megállt és eldőlt🤷‍♂️

Utánna akárhányszor "összefutottunk" a rutinpályán, mindig jó távol megálltam és vártuk hogy merre megy a csaj.... Ő ugyanúgy mosolyogva nézett rám, csak már picit vörös fejjel😎

2021. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Életemben először vezettem robogót 15 évesen.

Nagyon nagy élmény volt, és elsőre sem estem el.

Most már idősebb vagyok jóval, naponta motorozok, de egyszer sem estem el.(jó, egyszer majdnem)

2021. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es:

téged jól lehúzott az oktató. Azért van rajta biztosítás. Nem a tanulónak kell fizetni.

Jól is néznénk már ki ha csinálsz egy fél milliós kárt és zsebből kéne fizetni.

2021. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nagyon köcsög oktató volt, én is mondtam, hogy nem nekem kell fizetni, de erősködött, hogy de, és amikor jelentkeztem, le volt valahová írva, hogy a kárt meg kell fizetni.

2021. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!