Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes vásárolni...

Milyen autót érdemes vásárolni első autónak?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve van jogosítványom és szeretnék egy saját autót vásárolni. 18 éves lány vagyok.

Amik az elvárásaim: ne legyen túl idős, ne túl sok km-rel, ha lehet dízeles, manuális váltó, es persze jól is nézzen ki. Miket ajánlanátok?

Ami tetszik: vw golf 5, Audi a3 cabrio



2021. aug. 4. 09:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Csao!

Én corsa E-t vettem első autónak (19 fiu) 2018 as 1.3 cdti vagy multijet kinek hogy tetszik sokan birjak a lany ismerőseim közül is. Konnyu vezetni, belul is jopofa 3-4 litert fogyaszt és olcso a fenntartása. Első tárcsa betét szett 40K volt hozza (normalis), vízpumpa, hosszbordas szij 25 asszem. Egy esőérzékelő kellett bele 30 ért és ennyi. A teli tank olyan 18-20 ezer és nagyon sokaig elég. Hamar bemelegszik nem kell félni hogy tönkremegy a hidegen járástól.

A saját nevemen van nem vidéki rokonén így budapesti lakosként évi 140 ezer a biztosítás ennyi idősen 1,5 éves jogaival, a gépjármű adó olyan 20 valamennyi már nem emlekszem.

Egy garnitúra nyári gumit vettem rá, Michelin eprimacy asszem 120 ezer/4 db apám autóján is ilyen van és nagyon jól tapadt esőben is biztonságosnak éreztem vele azért vettem ilyet. Összességében nagyon elégedett vagyok az autóval, arra figyelj hogy legyen állandó bevételed és félretett pénzed mert nem elég csak megvenni van fenntartása is látod. Ez csak egy opel ráadásul új, az Audi, vw régebbi is meg problémásabb is lehet az elhanyagolt szervizek miatt.. mert ugye ennyi idősen nem arról vagyunk híresek hogy odafigyelünk a szervizperiódusra és megjavíttatjuk normális helyen azt ami éppen elromlik. Az ilyen sok fiatal gazdás autókban találni érdekességeket😅Havernak van 5 ös golfja ő pont belecsúszott a kettőstömegűbe és nem örült neki ettől függetlenül nagyon szereti. Enyémbe például nincs ilyen én az injektoroktol félek meg a magasnyomásu szivattyútól.

2021. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!