Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek kétütemű motorja van,...

Akinek kétütemű motorja van, vagy esetleg segiteni tud az irjon?

Figyelt kérdés

Kawasaki KMX tipusu motorom van 2 ütemű és Ő is keveri össze a benzinnel, de valamiért nagyon de nagyon füstöl és az olaj is jön vissza jócskán a kipufogóból. Szerintetek mi lehet a baj? vagy esetleg szerintetek az

úgy jó lenne ha én tenném az olajat a benzinhez? várom a válaszotokat!


2010. aug. 28. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon de nagyon????

Lehet rossz a tömítésed vagy a szimmeringed és átengedi az olajat. Akkor szokott nagyon de nagyon füstölni. Méghozzá kék füst. Ha kicsit füstöl az nembaj , hisz kétütemű , de ha nagyon az cinkes. Nézd meg , hogy fogy e a blokkból. Ha elfogy akkor nem lesz kenés és megsül.

Bár lehet más is a probléma. Elsőre én erre gondoltam , ha "nagyon de nagyon füstöl "

2010. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hááát nagyooooon! a tükörben sem látokvissza kb annyira
2010. aug. 28. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor vagy karbi beállítással lesz a baj, vagy szimering.

Vagy szar az keverékolaj, amit beleraktál, vagy túl sokat.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Arol 2T-t például ne használj, mert egy rakás gőzölgő...

2010. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leengettem az összes olajat a keverő tartályból és most en tettem a tankba 1:50 arányba, most szerencsémre nem füstöl de akkor a keverővel van a baj? és milyen baja lehet annak, megkopik vagy mi?
2010. aug. 31. 17:34
 5/9 anonim válasza:
0%
Ha maga keveri az olajat akkor szerintem próbáld meg azt hogy az olajtartályt kiüríted, és magad kevered meg az olajat a benzinnel. a akkor is füstöl akkor valami gyújtás téma lehet a baj. Vagy karbi vagy ilyesmi. De az első hozzászóló egy balf@sz... méghogy kifogy a blokkból olaj:) nincs is benne te állat!!! keverékes motorokban nincs olaj... épp ez benne a pláne... :) ökör:D
2010. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maga a forgattyús házba nincs olaj,de a váltóból át szivároghat a kopott szimering mellett.
2010. szept. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"keverékes motorokban nincs olaj... épp ez benne a pláne..."

:D:D :D:D :D:D :D:D


Hát ez jó vicc:D

és a váltóban mi van?víz?

2010. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:46



Én vagyok az első és egy motorszerelő fia vagyok. Szerintem csak tudom , hogy miket is beszélek. És ha ennyire nem értesz a motorokhoz akkor minek szólsz bele? Egyáltalán értesz te a motorokhoz? A kuplungkeréknél szerinted mi van? Egyértelműen olaj. És a hajtásháztól csak 1 csapágy válassza el és 1 szimering. És ha régi a szimering akkor bizony átengedi az égéstérbe , ami kék füstöt eredményez. De ha megvan motorra a jogosítványod akkor ezt tudnod kellene mert ez benne van a műszaki részben. Szóval ebből következtetek hogy jogosítvány és tapasztalat nélküli tizenéves lehetsz , akinek van 1 robogója vagy a simsonja és ö a kemény legény. (számítógép mögött)


Ezzel nem akartam leszólni egy tizenévest sem egy simsont sem és robogót sem. De komolyabb motorral tuti nem rendelkezik ha ennyit ért hozzá...

2010. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
...xD
2010. szept. 1. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!