Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fojtószelep hiba? (Golf 4 1.6...

Fojtószelep hiba? (Golf 4 1.6 16v) Érdemes újtat venni vagy más lehet a hiba? SOS

Figyelt kérdés

Az autó kapott új utángyártott fojtószelepet. Egy ideig tünetmentesen üzemelt, de aztán sajnos először is elkezdett ugrálni az alapjárat, ezt követően naponta kidobta az EPC és a check lámpát az autó (csak álló helyzetben), és ilyenkor kicsit remeg az autó, illetve a gázpedálra nem reagál. Ilyenkor leállítom, majd újraindítom, és megy tovább, csak a check lámpa marad ott, de az is csak a következő újraindításig. Majd 2-3 nap múlva újra kidobja az EPC-t és a check lámpát. Van nagyon jó kapocslatom, ebből adódóan tudnak nekem nagyker áron szerezni új fojtószelepet, abból is a legjobb minőségű utángyártottat (gyárit sajnos nem kapni). Csak kérdés, hogy mindenképpen, ténylegesen ez-e a baja az autónak... Minden szerelő mást mond nekem, egyik szerint kuka és újat bele, másik szerint még pár ezer km és megtanulja, a harmadik szerint lehet nem maga a fojtószelep, hanem bármi vele kapcsolatos dolog (nem értek hozzá sajnos, de talán valami kábelköteget mondott...). Esetleg aki ért hozzá, vagy van ilyesmivel tapasztalata, tudna nekem kérem segíteni? Privátban is felveheti velem a kapcsolatot, meghálálom a segítségét.

Sajnos elrontja az összképét az autónak, ugyanis mellesleg egy 130 ezret futott, magyarországi, garázsban tartott gép, és tényleg mindene patent, még csak rozsda sincs, ez az egy probléma van...

Köszönöm előre is a segítséget! :-)



2021. aug. 6. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Maradj a harmadik szerelőnél, az adja a legértelmesebb tanácsot.


Élő diagnosztikát kell csinálni, az pontosabb képet ad arról hogy milyen értékeket kap az ECU.

2021. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hátsó szondát megtaláltad már?
2021. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lozsernyo22 válasza:

Ugráló alapjáratra én kifújkáltam az EGR szelepet ami a kipufogó gázt visszavezeti a hengerbe.

Kifujkáltam féktisztítóval és a mai nem jött vissza az ugráló alapjárat. Az meg hogy nem reagál a gázra arra meg csak annyit tudok mondani hogy nézd meg a folytószelep csatlakozóját. Remélem segíthettem (egyiknek a megcsinálásához se kell autószerelő szakma😉❤😁

2022. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!