Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régen tényleg csak férfiak...

Régen tényleg csak férfiak vezethettek autót? A nők mióta vezetnek?

Figyelt kérdés
És miért lett megengedve nekik?

2021. aug. 6. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom egyikre se a választ.
2021. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%
Igen, régen tényleg csak a férfiak vezethettek autót, a nők sajnos nem. Annyit tudok, hogy élt egyszer egy Manal Al-Sarif nevű aktivista, aki megszegte a szabályokat Szaúd- Arábiában. Majd több ott élő nő is tiltakozni kezdett ennek hatására. Sajnos azt nem tudom mikor történt.
2021. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Van olyan ország, ahol csak pár éve vált hivatalosan elérhetővé a nőknek.


[link]

2021. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
69%

Magyar volt a világ első taxisofőrje, 1907-ben, Berlinben! Dr. Pappné, aki a férje halála után vette át az üzletet. Kb. harminc éves, kétgyermekes volt.

"Megtanulta az automobilvezetők tudományát és fényes sikerrel tette le a képesítő vizsgát, pedig a bizottság nagyon is szigorúan bánt el vele. A minap volt az első nyilvános utja. Este hét órától reggel hat óráig szakadatlanul volt dolga és ezen az első éjjelen 120 márkát keresett. A férfikollégái nem irigykedtek rá, sőt virágcsokorral üdvözölték az első női soffőrt." Tolnai Világlap


Azért lett megengedve, mert Berlinben már akkor is trendi dolgokat vezettek be.

2021. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen. Szaúd-Arábiában csak 2018 óta vezethetnek a nők.

Magyarországon 1947-től már buszt is vezethetnek nők, személyautót már valószínűleg jóval korábban, de erre nem találtam adatot.

2021. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!