Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a kötelező felszereltség...

Mi a kötelező felszereltség egy SMKP-n? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy egyedi motort építek.Végülis a konkrét kérdésem az lenne hogy kell rá index? Hallottam hogy MÁR kell,de azért gondoltam itt is megkérdezem,mert anno. nem volt kötelező felszereltség ha karnyújtással jelezte az ember a fordulási szándékot.

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 29. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Még mindig ugy van, hogy nem kell, viszont ha van, működnie kell:) Amíg ilyen simson, riga, komár stb motor van az országban, addig be se tudják vezetni:P

De szerintem jó dolog... városban főleg! Ne adj isten elütnek... karjelzéssel nem tudod bizonyítani, hogy jeleztél... viszont ha villog az index azt a rendőr is látja...

Kötelező felszerltség:

Lámpa-elöl tompított, hátul helyzetjelző + fék

Az a láthatóséági mellény

A kategóriás elsősegélyfelszerelés

Izzókészlet

és kb ennyi... biztos kifelejtettem vmit úgy érzem:D

2010. aug. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előzőt annyiban kijavítanám, hogy se fék se láthatósági mellény, se izzókészlet nem kötelező!!De ha a féklámpa be van szerelve annak működnie kell!
2010. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy nem nekem van igazam... de hátsó féklámpa ne kelljen egy motorra?! Elég viccesen hangzik, hogy elöl két-féle meg elsősegélydoboz az kell de féklámpa nem...

Mindegy én használok a motorkámon a biztonság kedvéért...

Azt pedig tudom, hogy a láthatósági mellényt elvileg viselni kéne lakott területen kívül... Amikor bevezették volt is nagy felháborodás belőle... de hogy megnyuogdjon a népe elmondták, hogy olyan kabátot is lehet viselni helyette ami fényvisszaverő csíkkal van ellátva...

Nem nagy dfolog amit kérnek... egyx övtáskában elfér, és nekem megér annyit hogy inkább legyen fölöslegesen, és ne tudjanak belémkötni, mint az hogy ne legyen és érje nekem emg v fizetnem kelljen v megalázkodjak...


Első voltam...

2010. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!