Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban olyan kényelmesek a...

Valóban olyan kényelmesek a francia autók?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallani, hogy a franciák nagyon kényelmes kocsikat gyártanak. Mi nap egy régi 2002-es SCENIC-t vezettem, s bár kényelmes volt, de semmivel se kényelmesebb, mint a Chevi Tacumám, ugyanúgy rugózott, talán az ülés volt picit kényelmesebb, sokkal azért nem. Vagy ez csak közhely? A régi hidropneumatikus Citroenek valóban fejedelmiek, gondolom ebből alakult ki, hogy ami francia, az kényelmes.
2021. aug. 9. 21:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
peugeot 807-esünk van és elég kényelmes autó, de pl a 306-os nem volt túl kényelmes.
2021. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez pont olyan buta általánosítás, minthogy az olasznak rossz az elektronikája, vagy hogy a japán megbízható.
2021. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
már nem azért, de kb minden autóba léteznek EXTRÁK... ebbe beletartozik a hokedli alap ülés, ha szerencséd van még egész kényelmes is ha nincs hátproblémád, de lehet kérni kényelmesebb üléseket deréktámasszal, a prémiumabbakba meg masszás funkciós meg mindenes ülést... és akkor ott van az audio cucc, alap kis kaputelefon minőségű hangszórók, vagy feláras infinity, bose meg nem tudom még miket szoktak, akkor a váltó automata vagy manuális, a klíma van-e egyáltalán, extraként raktak-e bele "auto" funkciót vagy neked kell mindig állítgatni, ott az állófűtés, stb... és a végén kijön egy olyan autó ami mondjuk "csak" egy opel, de kb olyan mintha egy 7-es bmwben ülnél, vagy kijön egy a3-as audi ami olyan mint egy skoda fabia ... De azt azért tegyük hozzá, hogy a magyar embernek ezek annyira nem szempontok, inkább az hogy "max 2 millióért max 100.000 km-es max 5 éves". És ezért van ennyi fapados ganaj az utakon...
2021. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. A kérdés inkább a menetkomfortról szól, a klímát, hangszórót most hagyjuk.
2021. aug. 9. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
úgy tudom már az ősrégi citroenekbe is lehetett kérni légrugókat. Az csoda egy dolog, már ha menetdinamikáról beszélünk, főleg itthonra... csak persze nem veszik az emberek, mert úgy 10 évente vagy 350.000 km-ként 400.000 ftot rá kellene költeni. És akkor inkább veszik ezeket a szar olajrugós cuccokat, mert hogy "tartós", de az nem gond hogy sokkal kevesebbet bír és többször kell cserélni :D És azoknak is a cseréje, most ha a 4 dbot nézzük, akkor 80 ezer ft körül indul. A jobbak.
2021. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, túl sok gyári lengéscsillapítót még nem cseréltél, pl F astráknak 10-en sok év után is hiba nélkül mentek a gyári csillapítói.

Azonkívül qrvára nem mindegy, hol van az az autó használva, kizárólag autópályázva elmennek akár 30 évet is.

2021. aug. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D. Brasco ***** válasza:
92%
Ez a francia kenyelmes dolog a regi citroenek hidropneumatikus futóműve, meg azoknak a hatalmas szinte kanapé szerű ülései miatt elterjedt mezei általánosítás.
2021. aug. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk Citroen C3 van 2006-ból, hát nekem nem kényelmes az ülése... sehogy se tudom beállítani hogy kényelmes legyen. De lehet csak alkati kérdés, 192 cm vagyok, vékony, nem túl erős izomzatú (hátam fáradós). Ellenben ültem már nem francia autóban amiben a tömött keményebb ülés kényelmes volt. De én ágyon is a keményebb szivacson alszok jól.
2021. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy utolsó írta. Nem attól kényelmes, hogy francia. Egy c3, swift, ... mazda2-3 csatolt lengőkarral, gyenge zajszigeteléssel, varrógép motorral nem tud kényelmes lenni csak olcsó. Az alsó közép általában jobb. A középkategória méginkább. Igénysebb futómű, zajszigetelés, ülés. Erősebb motor. Ennek ára van, amit a szalonban kicsengetsz. 2,3 swift - c3 árát otthagyod. Kényelmet, biztonságot kapsz érte .
2021. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem például az a kényelmes kocsi amiből minden felé kilátok és ülök. Amiben feküdni kell, vagy kis 10 centis ablaka van amin átlátni, vagy fénylik a műszarfal örökké az nem lehet kényelmes. Márkától függetlenül.
2021. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!