Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körülbelül mire számítsak?

Körülbelül mire számítsak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jó kategóriában írtam-e ki a kérdést, azokhoz szól, akik nem EU-s országból látogattak haza (Magyarországra) kisebb időre, és hozták az autójukat is. Szóval úgy néz ki, hogy 28 napra Magyarországra utazom az Egyesült Államokból a szüleimhez. Mivel tervezek kirándulni sokat, és nem akarok külön autót bérelni, ezért hozom magammal az ittenit. Mire kell számítanom, mikor beérkezik Magyarországra az autóm? Úgy értem, hogy például kell-e átalakítást végeztetni (lámpák, stb.), vagy mivel nem hosszú ideig lesz az országban, így nem? Illetve kérdezni fogják, hogy meddig marad az autó, ilyesmik? Kell fizetni vámot, akármit, vagy ez is kimarad (mivel nem magyarországi üzembehelyezésről van szó, hanem csak ideiglenesen lesz ott)? Hirtelen ezek jutottak eszembe. Amit én hallottam, az az, hogy átalakítani nem kell semmit, mert nem a honosítás a cél. Köszi a válaszokat!

2021. aug. 10. 14:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Arra biztos, hogy qrva drága mutatvány lesz.
2021. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

#1


Ezért szerencse, hogy dollárban kapom a fizetésem. ;)

2021. aug. 10. 14:47
 3/41 anonim ***** válasza:
92%

Az jó! Azt hittük, tugrikban kapod.

Mivel nem értékesítési célból, és nem véglegesen hozod be, vámot stb. nem kell fizetni. Átalakítani sem kell ilyen rövid időre.

Hogy be kell-e szerezni valami iratot a turista célú utazás idején itt használt amerikai előírásoknak megfelelő autó esetén nem tudom.

Az ide szállítása még dollárban is húzós lesz.

2021. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy ez egy milliós mutatvány lesz?

Jobban kijössz, ha bérelsz egyet

2021. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
66%

#4 De ő $-ban kapja a fizuját, szóval csak 3322 :)

De hogy ezzel miért is van előrébb, őt kérdezd xd

2021. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nézzétek, az itteni árakkal tisztában vagyok. Engem csak a magyarországi része érdekel. Aggódni pedig ne aggódjatok, nem nullázza le a megtakarításomat. Ha valaki félreértette volna, nem azért nem bérelek, mert olcsóbb vagy drágább, hanem mert ragaszkodom az én kicsikémhez. :)
2021. aug. 10. 15:00
 7/41 A kérdező kommentje:

#5


Mert nem mindegy, hogy melyik pénznemet váltod mire, mikor valamit ki akarsz fizetni.

2021. aug. 10. 15:02
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire ragaszkodó és pénzes vagy, miért izgat az átváltás?

Hajóval vagy repülővel jön a kicsikéd?

2021. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 krwkco ***** válasza:

[link]

[link]

Ha nem vagy magyarországi lakosként bejelentve, akkor maximum 6 hónapig használhatod az autót. A cikk nem szól műszaki átalakításokról, de mivel vissza kell vinned, nem hiszem, hogy ilyesmit előírnának.

2021. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
#8 Alapján én repülővel hoznám. A levegőből max lepottyan, de a tengerből ki kell halászni xd
2021. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!