Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen A2-es motort vegyek?

Krómgyűrű kérdése:

Milyen A2-es motort vegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el az A2-es jogosítványt.

Eddig Simson-nal járkáltam pár évig.


Azonban elakdtam, hogy mégis milyen motort vegyek.

Az a baj, hogy kivitelek közül sem tudok választani.


Tetszik a Suzuki GS500-as, mivel naked, gondolom kanyarokban is megállja a helyét.


Ott van a Yamaha Virago 535-ös is, aminek nagyon tetszik a formája, valamint a V2-es hangja.


Nem utolsósorban pedig a Kawasaki KLE 500-as, mivel az enyhe terepezés és túrázás is vonz, csak ennél a típusnál, ha jól tudom egy vezérlés cseréhez szét kell húzni a blokkot.


Nem tudom, hogy melyik kivitellel járnék jól. Félek, hogy megveszem például a Virago-t, aztán befürdök vele, mert kiderül, hogy nem nekem való.


Meg ráadásul az áruk is lassan az egekben van, mind a 3 motorkerékpárnak.


Hogy lehetne legjobban kiszűrni a kivitelek közötti "hézagot"?


Honnan tudom, hogy melyik passzolna nekem a legjobban?



2021. aug. 12. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a GS500-ról tudok véleményt mondani. Van belőle E és F kivitel is. Az E mai szemmel inkább a retro naked vonalat képviseli, az F pedig kicsit sportosabb, de mindkettő nagyon megbízható gép. Egyébként próbálj meg jó sokat megnézni, ne csak egyet-egyet és akkor könnyebben kialakul majd a döntés.
2021. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

+1 a GS500-ra, nekem úgy volt a szamárlétra, hogy Simson -> MZ ETZ 250 -> GS500E. A GS500E mindenben akkora ugrás volt az MZ-hez (hát még a Simsonhoz) képest, hogy azonnal imádtam: lényegesen megbízhatóbb, nem kellett minden héten bütykölni, ez a Simsonról és az MZ-ről sem volt elmondható. Nagyon kezes, kellően tempós, de azért annyira nem, hogy megöld vele magad az 50-es után. Baromi jó belépő a nagymotoros világba. Kettő évvel a GS500 megvétele után lett nekem egy Ducati Monster 620I.E-m, nyilván egy szebb és exkluzívabb cucc, de visszasírtam a GS500 megbízhatóságát.


A másik kettőről sajnos nem tudok nyilatkozni.

2021. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm a hozzászólásokat!

Igen, engem valamivel az F-es kivitel jobban megfogott, de elfogadnám a sima, csupasz E-s típust is.


Na igen, a Simsonozás során én is megtanultam szerelni ;).


Korábban pedig egy 250-es ETZ volt az álom motorom, lehet a közeljövőben szerzek egy olyat, csak hogy legyen valami retro nagy vasam.


Persze egy Ducati más világ. :)

2021. aug. 12. 10:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beletrollkodok a kérdésbe, de pont én is GS500-on gondolkozom. Ez mennyire használható városban, kocsisorok között surranásra?
2021. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én egy Kawasaki Er-5-n tanulta, és az nekem nagyon tetszett, igaz sok mindent nem tudok róla, de tetszett, illetve a gs500-at is vezettem az is teljesen jó volt, de nekem a kawa jobban bejött. Gondoltam leírom. Én is most gondolkodok egy másik motoron a T5 Pannonia mellé :)
2021. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is a GS500-ra szavaznék, az a legsemlegesebb és a legolcsóbb motor, igaz kanyarvadászatot nem kell várni tőle, elvisz A-ból B-be. Ha belefér a keretbe egy Aprilia Pegaso Strada már adna motorozási élményt, azon jó fékek és futómű van.
2021. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
@4: Tökéletesen. Nagyon kezes motor, tényleg nagyon könnyű kezelni, én már a második nap amikor nálam volt, róttam vele a budapesti dugókat bátran. Könnyebben, mint a kisebb MZ-vel, hogy őszinte legyek. (#2 vagyok)
2021. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Köszi!
2021. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hogy hogy könnyebben kezelted, mint a fele akkora MZ-t? :O
2021. aug. 13. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Jobb fékek, jobban kezelhető terhelésváltás, pontosabb az egész. Az MZ-ben sosem tudtam annyira megbízni agilitás terén sem, hogy nagyon bátor legyek vele.
2021. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!