Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi senda X-treme 2008 vagy...

Derbi senda X-treme 2008 vagy Simson , és miért?

Figyelt kérdés
Nekem inkább Derbi, jobban bejön a 6sebesseges valtó mint a 3/4,meg jobban is lehet döntögetni a hegyen mint egy Simot, ja meg hegynek lefelé 100 a vége 3l fogyasztással. A sértő válaszokat kérem hanyagoljuk, köszi.

2021. aug. 12. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a Derbi. Mindenben jobb mint a Simson, és a mai Simson árak mellett még lehet olcsóbb is.
2021. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarom elrontani a kedved, de egyik sem "szerpentinezni" való motor. Sőt mivel kétüteműek, hegyes, dombos vidékeken igen kellemetlen velük menni. Ugyanis a motféket érdemes elfelejteni egy 2 ütemű motornál, ugyanis ilyenkor a kenés minimális- ez nagymértékű kopáshoz, esetleg csapágy/ dugattyú beállásához vezthet,ami például egy 80-as tempónál (ennél többet nem igen fog menni, még hegynek lefele sem) igen kellemetlen tud lenni.

A 3l fogyasztás még sík terepen sem mindig helytáló, csak egy jól beállított,jó kompressziójú motornál, amit kímeletesen veztnek.

Hegynek felfelé szintén kellemtlen ilyen kismotrokkal közlekedni, mert elfogy az erő a fogyasztás meg írdatlanul megnő, nyáron pedig a hűtés sem ideális.

Ilyen felhaszálásra én egyiket sem ajánlanám, a derbi ugyan korszerűbb közel hasonló tulajdonságú mint a simson. Az árak hasonlók, és undorítóan magasak egy kismotorhoz mérten. A derbi mellett szól, hogy megbízhatóbb (persze ha nincs széthajtva) a simsonozás inkább amolyan hobbi mert sokat kell szerelni addig amíg a megbízható kategóriába kerül.

Neked valamilyen 4 ütemű motort kéne találnod, ha nagyon "hegynek lefelé" szeretnél menni, a 2 üteműek nem erre valók, (valószínűleg úgysem tudlak meggyőzni de azért leírom, hogy tisztában legyél a dolgokkal). A 3l fogyasztást meg el kell felejteni, mert ilyen használattal mint amit te szeretnél még az 5l-es fogyasztás is "enyhe becslés". Az egyéb fenntartási/szervízelséi kölstégekről nem is beszélve.

A végsebessége a Derbinek max 70 km/h hegynek lefele is max 75-6 km/h de ekkor már kritikus a fordulatszám. A simson az nemigen megy többet 60 km/h nál viszont a fogyasztása kisebb mint a derbinek.

Összefoglalva, egyik motor sem ilyen környezetbe való, jó motor mindkettő a maga környezetében. A derbi városi használat esetleg murván, földutakon a simson meg az univerzális tanyamobil, földutak, murva (városba kissé lassú, nem elég dinamikus) de semmi extra. Nagyobb túrákra/krosszozásra/ szerpentinezni egyik sem való.

Remélem nem veszed sértésnek, csak leírtam a véleményemet.

2021. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
68%
Az a baj,hogy az irományodban egyetlen helyes megallapitas sincs.......egyik sem hegyre szerpentinezni valo,a derbinek max kizsírozott szakadékban 100 a ve
2021. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
38%
100 a vége,a 3 literes fogyasztást meg lejtőn hátszélben sem nagyon hozza,nem hogy a hegyre felfele kúpolva......
2021. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2# Igen nem oda valók, de 70cc a derbi sport kipuval nagy karbival jó lehet fogyaszt hegynek felfelé 4-5l kicsit tényleg kevés a 3l de én szeretek vele szerpentinezni 60kmh átlag sebességet tartja hegyen is, én mentem vele 90kms utat is megállás nelkul, nyáron se volt baj a hűtéssel most egyenes úton 80 a vége, hegynek lefelé meg 98 GPS szerint.Csak áttétel kérdése az egész
2021. aug. 12. 20:33
 6/12 A kérdező kommentje:
4# ki monda hogy úgy megy fel a hegyre mint a rakéta? Hegynek max 60at megy.
2021. aug. 12. 20:35
 7/12 Vortrex ***** válasza:

Max 40-et, azt is kettesben rommáhuzatva, ha 60-nal menne, akkor az enyhe emelkedő volna, nem hegy.

De nem is az a lényeg, hogy mennyivel menne hanem, hogy hegyen-völgyön használva ezek a motorok hamar tönkre fognak menni.


A derbi egy klasszissal jobb, mint a simson, inkább azt válaszd, de ugyanúgy bütykölni kell, és az alkatrészek is nagyon drágák hozzá. Ezeket a kis 50ccm-es motorokat a legdrágább fenntartani. Eleve nem is olcsók, nem mennek, ahhoz képes sokat fogyasztanak és drágák hozzájuk az alkatrészek.


Persze 14-18 éves kor között csak ezekből lehet válogatni, de az felett érdemesebb volna egy normális A-s jogsira költeni azt a pénzt.

2021. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# Hát neked se volt még derbidxD 20k egy henger szett hozzá xD majd ha lesz rá gumik töltők fel videót hogy a Siroki szerpentinen megy 60-at.
2021. aug. 12. 22:22
 9/12 Vortrex ***** válasza:
Szükséged lesz a jókívánságokra, úgyhogy legyen benne sok örömöd
2021. aug. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szervusz 2-es válaszoló voltam. Úgy gondolom, hogy egy logikai csapdába estünk. Neked tehát már megvan a Derbi-d de mégis kitetted ezt a kérdést (én azt hitttem most vagy "motor" vásárlás előtt), tehát te megerősítést kértél csupán, ami sajnos elmaradt. Én úgy gondolom, azért érdemes lenne megfontoni a dolgot mert ennek így jó vége nem lesz, nem csak a tapasztalatlanságod (esetleg fiatal életkorod) miatt hanem anyagilag sem lesz könnyű fenntartanod a kis hobbid. (amennyiben saját zsebből csinálod). Mert egy hengerszett még hagyján (bár a normál minőségű tehát nem a legolcsóbb kínai hengerszett biztos nem 20 ezer FT) de ha már hengert kell cserélni akkor valószínűleg a csapágyak, főtengely is kivan. A csapágyak legalább 15-20 ezer forint megint, és akkor még a gépműhelyi munkáról nem is beszéltünk (főtengelyfelújítás). Ezenkívűl ezeket a motorokat mérföldekkel nehezebb szerelni mint egy simsont, tehát még tapasztalatra is szükséged lesz ha te magad akarod csinálni.

Remélem segítettünk!

2021. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!