Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert ilyen draga egy uj...

Miert ilyen draga egy uj auto? Felenk egy lakas araval vetekszik. (borsod)

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 06:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
A lakások olcsók ott.
2021. aug. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

En mindig ugy gondoltam hogy az embernek elobb legyen teto a feje folott, es aztan legyen kocsija.


Na mar most egy lakast/hazat is kinkeserves osszehozni, ehhez kepest az autonak szerintem toredekebe kene kerulnie!

2021. aug. 13. 06:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél pesten lakást vagy házat és rájössz hogy piszok olcsó az autó.
2021. aug. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor ránéztem új építésű lakópark árakra pesten, 700-800E/m2, ehhez képest egy átlagos új autó zsebalján maradt aprópénz.
2021. aug. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Sorsod Borsod.

Nyugat-Magyarországon nagyobb városokban is többszörösébe kerül egy lakás, mint egy új autó.

Budapest és agglomerációjáról nem is beszélve.

A mi 3 szobás panellakásunkat 45-50M-ért lehetne most eladni. Normális új autót meg 5-6M-ért lehet már venni.

2021. aug. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Én pont azon gondolkoztam el, hogy Kelenföldön a panelok környéken látni relatív nagy értékű 10-12 millió Forint körüli autókat. BMW, Merci, stb.


Aztán elgondolkoztam, hogy tulajdonképpen a panel amiben élnek az 35-40 millióba kerül...

2021. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen autóra gondolsz. Egy kis Swiftre vagy egy AMG Mercire.
2021. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Magas a gyártási költség, pláne, hogy ma már egy csomó minden kötelező, ami régebben extra volt, illetve, hogy szigorú környezetvédelmi normákat kell betartani. Erre rájön az adó, a marketing költség. Illetve a hatalmas pénzek, amiket fejlesztésre költenek.


Más megközelítésből meg az autó drága, hanem a fizu kevés.

2021. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 krwkco ***** válasza:
100%

Az autókat úgy tervezik meg, hogy annyiba kerüljön, amit a vevők ki tudnak és akarnak fizetni. A házak árát is a vevői fizetőképes kereslet befolyásolja.

Csak az autóknál a meghatározó vevőkör a nyugat-európai ember, a borsodi házaknál meg a borsodi ember.

2021. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#2

Miért kellene a töredékébe kerülnie? Alanyi jogon jár mindenkinek az autó vagy mi?


Annyiba kerül amennyiért el tudják adni. A gyárak meg próbálják a lehető legolcsóbban legyártani, ráteszik még az egyéb költségeket (CO2 kvóta bünti, fejlesztés, reklám, stb) és kijön hogy mennyibe kerül darabonként a gyártás, ennél drágábban kell eladni, ez nyomja alulról az árakat. Ezzel szemben ott van a többi gyártó akik ugyanezt csinálják és versenyeznek hogy az ő termékeiket vigyék el, olcsó kell legyen, jó ár-érték arányú vagy olyat kell adjon amit más nem tud, ez tolja lefelé az árakat hiszen sokra nem megy a gyártó ha a nyakán marad a termék.

Az hogy az így kialakult árakat te nem tudod kifizetni, mi mit tehetnénk az ügy érdekében? Nekünk sincs rá keret, de ezért nem a gonosz medvedisznóembereket hibáztatjuk.

2021. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!