Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert ilyen draga egy uj...

Miert ilyen draga egy uj auto? Felenk egy lakas araval vetekszik. (borsod)

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 06:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

1, A lakások / házak olcsók ott. Eljössz kicsit nyugatabbra. Nem kell Pestre gondolni. GYMS megyében lakom, mégcsak nem is Győrben. Egy panel lakás 20 millió. Újépítésű klasszik 50nm-es lakások 20-30 millió, leglerugottabb 40 éves családiház 30 millióról indul. Ha építkezel, 40 millió alatt nem is nagyon érdemes gondolkodni. És az egy tök alap családi ház. Na most ehhez képest egy 6-10-15 milliós új autó annyira nem tűnik soknak.


2, Az autó árai itt európában általában EUR-ban vannak megadva, és abból átszámolva az ország pénznemére (vagy szintén euróra). Egy alapból 30 ezer eurós autó 8 éve mondjuk 9 millió Forint volt. Ma ez 10,5 millió. Ha Forintba kapod a fizetésed, ez nyilván akkor számít.


3, Az autók árai nem a magyar fizetésekre vannak szabva. A gyártók nem veszik figyelembe, hogy amit ők kiadnak 15 milliós autó, az Magyarországon egy átlag embernek az 10 éves munkája mondjuk. amíg ez Németországban lehet hogy 2 év alatt megvan. Ők abból indulnak ki, hogy a fejlettebb országogban van egy ezerakárhányszáz eurós minimálbér. Aki meg végez egy közepes szellemi munkát, az 2-3-4000 eurót haza tud vinni. Ahhoz képest meg nem sok egy mondjuk 40 ezer eurós autó.

2021. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Ott olcsó a lakás. Egy pesti albérlet egy évi összegéből veszek ott egy házat.
2021. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hofi ezt úgy fogalmazta meg, hogy "nem a zsömle kicsi, hanem a pofátok nagy". (Nem sértő szándékkal mondom, ő se úgy tette).
2021. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
Az a lakás olyan hogy az ár plusz felét rá kell költeni hogy olyan legyen mint egy új de inkább többet.Egy új autóra évekig csak a kötelezőt kell költeni,másra nem.Ez azért nem mindegy.
2021. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#14: az a "csak a kötelező" is annyi manapság, hogy mindenki dob egy hátast mikor megtudja... összeteszed a két kezed ha egy éves szerviz kijön egy százasból.

Jött egyik nap a kollegám, hogy milyen igényes szervizt talált, és képzeljem kevesebb, mint 50 volt az olajcsere. Ott estem le a székről. Ez az, ami 5 éve 9.900 volt...

2021. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Az árak nem a fizetéshez vannak szabva, a gyártók versenyeznek egymással és ezért nem keresnek olyan sokat a 15milliós autón sem hiszen ha túlárazzák akkor megveszed a másik termékét. Ahhoz hogy olcsóbban lehessen adni az autót kell fapadosabbra csinálni aztán meg is érkeztünk a Sanderohoz és a Swifthez, de az ezen az oldalon is látszik hogy sok embernek már derogál egy ilyenbe behelyezni a királyi ülepét.

Lehetne ezeknél is olcsóbbat csinálni, de jelenleg úgy néz ki hogy azt a kutya sem venné, így viszont nem termeli ki a fejlesztési és a gyártósor összerakásának költségeit.

2021. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%

#16: Ez tudod miért baromság amit te mondasz? Mert ha holnaptól MINDEN gyártó MINDEN modelljének az árához hozzáírna egy nullát, akkor maradna ugyan az a versenyhelyzet mint most. Viszont ki a szar venné meg a terméküket? Senki.


Piackutatás. Hallottál erről? Igen, versenyeznek egymással is. Viszont hidd el, felmérik azt is így úgy amúgy, ki, hol mennyit hajlandó adni egy adott típusért. Ne gondold, hogy az árak úgy vannak meghatározva, hogy hasra ütnek, azt aszondják, hogy oké ezt legyártjuk 8 millióból, kérjünk érte 45-öt. :D.

Sőt, biztos lehetsz benne, hogy vannak olyan modellek, amik konkrétan veszteségesek, csak presztízsből tartják. Akkor azokat hogy árazzák be? Ha annyit elkérnének érte, hogy keressenek rajta, a kutya nem venné meg...

2021. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%

én meg azt nem értem, hogy sokan miért panaszkodnak hogy drága az autó, mintha nem létezne élet nélküle... nem muszáj ám az autó, de persze mindenkinek van valami jó indoka rá, hogy így gyorsabban odaér a sarki kifőzdébe hogy több ideje maradjon a kölykére meg mittudomén... amíg iskolába jártam 18 éves koromig nem autóztam, nem volt jogsim, busz volt meg séta, sokszor nyűg volt hogy egy semmiségért mennyit kell gyalogolni, vagy hogy fél órákat kell várni a buszra + még 45 perc amíg körbefurikázik a városon hogy odaérjen a megállóba ahol le kell szállnom, de megoldottam. Nyilván fura belegondolni, hogy ma így kellene lenni, de ott a bicikli, mint alternatíva, és nem 1 hónapra vásárolsz be hanem annyira amennyi belefér a hátizsákodba, vizet meg házhoz lehet rendelni stb...


Csak magyarországon divat ez, hogy mindenki többet akar, mint ami ténylegesen van neki? Értem én hogy rohadtul befolyásol a nyugati világ, de legyen már eszünk egy kicsit. Ez nem az.

2021. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem a borsodi Zigányoklakta putri árához kell mérni egy új autó árát.


Aki ott lakik annak a lepukkant 28 éves swift árát kell viszonyítania a kecó árához... az úgy korrektebb képet ad.

2021. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Piacgazdaság van, és minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni, és profitot is hoz.
2021. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!