Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad racsnis...

Miért nem szabad racsnis kulccsal lazítani?

Figyelt kérdés
Világ életemben nyomatékkulccsal szereltem le fel a kereket, erre ma ismerősöm beszólt, hogy h.lye vagyok, ezt így nem lehet. Nem mentünk bele, elintéztem egy vállrándítással, de annyira felzaklatott a dolog, hogy most már folyton ezen agyalok. Miért nem lehet racsnis kulccsal kereket meghúzni, ha egyszer arra való? Ha meghúzni lehet vele, akkor logikusan lazítani is. Egyszerűen nem értem mire gondolhatott a drága ismerősöm.

2021. aug. 13. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Meghúzásra kell (azaz kellene, de sokan csak légkulccsal, vagy érzésre ráküldik).

Leszedésre csak feleslegesen terheled a nyomatékkulcsot. Elég drága szerkezet.

2021. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De lehet kevered a sima racsnis kulcsot a nyomatékkulcsal.
2021. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem keverem, nincs sima racsnisom. Úgy voltam vele, hogy a nyomatékkulcs is ugyanaz, csak nyomatékot is lehet rajta állítani, akkor minek tartsak többfélét? Lazításnál mindig le van lazítva, ahogyan tárolni is kell, nem hiszem, hogy bármi baja lehet így a rugónak.
2021. aug. 13. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem, hogy bármi baja lehet így a rugónak"


Elkalibrálódik a nyomatékkulcs, normál haználat mellett is.

Leszedéshez elég egy kerékkulcs (esetleg plusz erőkar rá).

2021. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha lelazítom akkor hogyan?
2021. aug. 13. 22:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak egy fémdarab, annál finomabb szerkezet. Még egy villáskulcsot is el lehet törni.

15-20 ezer körül van a nyomatékkulcs, amit kerékhez is tudsz használni (210Nm-ig), egy kerékkulcs 3-5 ezer. Ésszerűbb az olcsóbbal dolgozni.

2021. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Sima racsnival sem szokás lazítani, nemhogy még nyomatákkulccsal... Egyik az hogy eltörhet, mint egy sima racsni, a másik pedig hogy elkalibrálódik tőle.🤷‍♂️
2021. aug. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Racsni tönkremegy, aztán kár érte. De ami jó cucc, az bírja.
2021. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Nyomatékkulcs nem kerékcsavarok lazítására való!

Feleslegesen terheled. Egy komolyabb precíz, kalibrált kulcsot simán el tudsz állítani azáltal, hogy a berohadt csavarokon rugdosod. Kb olyan, mintha húszezreseket használnál klotyópapírnak. Nem azt mondom, hogy nem lehet és a célnak is tulajdonképpen megfelel. De nem legokosabb dolog.

2021. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!