Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindegyik 8 szelepes kocsiba...

Mindegyik 8 szelepes kocsiba non interference motor van?

Figyelt kérdés
Ha nem érted a kérdést ne írj, kössz.
2021. aug. 14. 10:03
 1/6 krwkco ***** válasza:
100%

Gondolom, a szelepek és a dugattyú összeakadása ellen jót tesz, ha a szelepek tányérja párhuzamos a dugattyúval. Ha az égéstér teteje egy gömbszelet, akkor ez a legmagasabb ponton egy sorban levő szelepeknél a legkönnyebb. És ez kettőnél több szelepes motoroknál nem túl valószínű elrendezés.

De ennek ellenére nem merném megvárni, hogy elszakadjon a vezérműlánc a nyolcszelepes motoromban.

2021. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:

Bár egy listában ezt találtam:

Ford

• 1.6L DOHC Non-Interference

• 1.6L SOHC Interference

Az ember azt gondolná, hogy az SOHC 8 szelepes, a DOHC inkább 16 szelepes és ezért fordítva kellene lennie. De talán vannak kivételek.

Vagy elírták, mert az • 1.3L Non-Interference, és az egyik 1,6-os ennek a nagyobb változata. (A Rocam engine.)

[link]

2021. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, senki se akarja, hogy szakadjon, de ha szakad, nem árt ha nem okoz semmi problémát. Én úgy tudom, hogy ez ellen minden 8 szelepes motor védve van.
2021. aug. 14. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Én inkább cserélgetném a ezérműszíjat rendszeresen, minthogy egy gyenge 20+ éves lommal küszködjek. Bár nyilván ez én vagyok.
2021. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tolórudas V8-at mindenkinek.
2021. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minél újabb egy autó annál sz.rabb. Sokkal komplikáltabb, tpms szenzor pl kb 5 évet bír aztán csere, részecskeszűrő, adblue, scr katalizátor, hibrid rendszer stb Mellesleg még ma is lehet kapni 8 szelepes új autót. Nekem nem kéne egy mai új autó, max akkor ha 60e km/3év körül lecserélem.
2021. aug. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!