Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik 2008-tól gyártott...

Létezik 2008-tól gyártott megbízható autó, amikbe ha szakad a szíj semmi gond nem lesz? Ilyen csak a 8 szelepes autóknál van gondolom?

Figyelt kérdés

pl: renault 1.5 dci 8v

vw 1.6 8v benzin


2021. aug. 13. 14:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Miért fontos ez?
2021. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nem létezik, mivel a szíj működtet kb minden mást.
2021. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Mert már volt olyan autónk amibe szakadt, de mivel 8v motor volt az égvilágon semmi baja nem lett a motornak. 16v összeérnek a dolgok és kuka a motor. Sajnos a vezérléskészletek, amiket ma árulnak silány minőségűek vagy már újonnnan is selejtesek gyakran. Ami annyit jelent, hogy cseréltetsz szíjat és bármikor szakadhat benne, vagy átugorhat pár fogat, mert hibás a szíjfeszítő. Nem kell írni, hogy időben kell cserélni, mert időbe szoktam. Sajnos nem egy olyat láttam hogy 4 éves szíj 70e km futás után szakadt.
2021. aug. 13. 15:21
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hát a motornak nem is lesz egyiknél sem, csak úszik a generátor, szervó meg még egy-két dolog.
2021. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
4. Generátornak és szervónak mi köze a vezérmű szíjhoz ???
2021. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
De a 16 szelepeseknél szinte biztos, hogy lesz baja, max ha 30km/h körül szakad akkor megúszhatja. Nyilván, ha a vezérműszíj szakad, akkor a hosszbordás szíj se fogja hajtani a generátort klímát stb, mivel a hosszbordást a vezérműszíj hajtja a főtengelyről..
2021. aug. 13. 15:31
 7/35 anonim ***** válasza:
56%
Nekem már 2x szakadt el csak dízel autóba a szín, de mindegyikbe volt egy halom km, ha időbe cseréled a vezérlést nem jellemző hogy szaggatja, főleg a benzines
2021. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
7. Egyértelmű, hogy időben kell cserélni. 3. válaszomba kifejtettem már, hogy miért is lényeges ez. Hiába cseréled időben, ha hitvány minőségű a szíj, szíjfeszítők ugyan úgy szakadni fog csereintervallum előtt. Ma tömeggyártás van, nem a minőségre mennek. Régi ,nagy márka, gyári alkatrészbeszállítóknak számító márkák is silány minőségűek. Romániában, Kínában készülnek leginkább.
2021. aug. 13. 15:48
 9/35 anonim ***** válasza:
86%

"silány minőségűek vagy már újonnnan is selejtesek gyakran. Ami annyit jelent, hogy cseréltetsz szíjat és bármikor szakadhat benne"

Ez f*szság.


"a hosszbordást a vezérműszíj hajtja a főtengelyről.."

Mivan? :DDDD Hallod össze-vissza beszélsz, nem is értem, hogy honnan szeded ezt a sok idiótaságot. A hosszbordásszíjat és a vezérműszíjat egyaránt a főtengely hajtja, külön-külön szíjkerekekkel, szóval a kettő egymástól független. Nyilván nem lesz szervó és generátor sem, mivel vezérlés nélkül megáll a motor, de attól az még hülyeség, hogy a vezérműszíj hajtaná a hosszbordásszíjat.

2021. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
9. Miért, szerinted mitől forog át a motor? Segítek a vezérműszíjtól, amit a főtengely hajt ugyan úgy, mint a hosszbordásszíjat, de külön szíjtárcsáról. Azaz ha szakad a vezérlés nem fog forogni a hosszbordás se, mivel azt is a főtengely hajtja. Mit nem értessz ezen? Olvasdd el 5x hátha felfogod. :D Igen az utángyártott alkatrészek, mind remek minőségűek, ha te mondod. :D
2021. aug. 13. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!