Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maxigumi-nál nincs utánvétes...

Maxigumi-nál nincs utánvétes fizetés?

Figyelt kérdés

Vagy csak én értelmezem félre a leírtakat? Csak mert itt nem látok olyat, hogy utánvét.

[link]



2021. aug. 15. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendeld meg és akkor mutatni fogja a fizetési módokat.
2021. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:

Nincs utánvét.

Az alábbi idézet az ÁSZF-ből való:

"10. FIZETÉS

A termék ellenértékét a Vásárló köteles azonnal, a megrendelés megtételekor kifizetni. A fizetés módja lehet bankkártyás, PayPal-on keresztüli vagy banki átutalásos."

2021. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6%

Engedd el.

Olyan helyről kell venni ahol van utánvét esetleg még ingyenes szállítás is.

2021. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Timon2 válasza:

Nincs, nem véletlenül.


Engem konkrétan átb&sztak.


Rendeltem két motorgumit tőlük.


Egy 2018-as gyártású hátsót (Dunlop Sportmax Alpha 13 SP 160/60 ZR18 70W DOT 2018) gondolva hogy ez még épp belefér a korba, olcsóbb is volt valamivel. Küldtek egy 2015-öst, ami láthatóan szakszerűtlenül tárolt, koszos és kő kemény.


Ez Spanyolországból jött, az első gumi (Dunlop Sportmax Sportsmart II MAX 120/70 R17 58H DOT 2019) egy nappal később ért ide Lengyelországból, azzal nem volt gond.


Felvéve a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal (csak online tiketten lehet kommunikálni az oldalukon, SEHOGY MÁSHOGY nincs elérhetőségük! Nyilván nem véletlenül) hogy vagy cseréljék ki egy másikra (ugyanilyenjük nem volt több) drágábbra (kifizetném a különbséget) vagy vegyék vissza.


Először bekérték a számlát, fotókat és a DPD fuvarmatricáját (elküldtem mindent, addig egész készségesnek tűntek) majd pár nappal később közölték hogy: "Good morning,


Unfortunately, after a check with our experts, this tyre with DOT 2015 cannot come from our warehouse as we have never had it in stock. Üdvözlettel: Marc" azaz kerek perec letagadták hogy ez tőlük jött, és onnantól nem reagáltak semmilyen kérdésre.


Hosszas --a kedvükért már angol nyelvű--udvarias és megoldást kereső levelezéssel próbáltam megoldani a problémát, de nem érdekelte őket, még az sem számít, hogy gyakorlatilag hazugsággal vádoltak meg, miszerint én csalni akarok. (tök reális hogy van egy pont ugyanolyan, még sosem használt 2015-ös gyártású gumim amit trükkösen, garanciában kicseréltetnék velük egy ugyanolyan 2018-asra, most 2022-ben)


A főoldalon az online chat "személyzete" nagyon kedves volt, és ugyanezzel a kedvességgel húzták az időt, hivatkozva arra, hogy a raktár az illetékes a kérdésben, nem ők. (azaz lepattintottak és kész, első védvonalként valószínűleg ez a dolguk, a vevőszolgálat továbbra sem válaszolt SEMMIRE, pedig elvileg ők "közbenjártak")


Egy hónapnyi levelezés után végre kiderült, hogy egy andorrai bázisú céggel értelmetlen megoldásról beszélni, nem érdekli őket hogy a vásárlónak bármilyen kifogása van. (nem vonatkozik rájuk az EU jogrendszer, szóval az andorrai fogyasztóvédelemnél lehet feljelentést tenni, ha nem tetszik valami, ki van ez találva)


Az első gumi amit küldtek, az megfelelt az elvárásoknak, szóval addig oké hogy küldenek valamit, aztán ha valami gond van vele, akkor sajnos ez a "megszívtad" kategória. (persze azt is megtehette volna, hogy visszaviszi a gumit, aztán az árát sem küldi vissza, szóval ehhez képest még egész korrekt volt)


Senkinek sem javaslom hogy innen vásároljon, a garancia mint olyan itt nem létezik.


A negatív kommentek eltűnnek az oldalukról, ezt olvastam már máshol is. Az enyém is 10 perc múlva eltűnt, pedig sértőt nem írtam benne.


Ennyire korrekt cég.

2022. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!