Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes megcsinálni egy...

Mit érdemes megcsinálni egy nagyszerviz alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kissé laikus vagyok és ezért szeretnék segítséget kérni. 2006-os 3.0 D automata X3-as autómban szeretnék egy nagyszervízt elvégeztetni.


Mit érdemes ilyenkor kicserélni? Olaj, olajszűró, gázolajszűrő, pollenszűrő, vezérműlánc és a szettje, vízpumpa, olajpumpa.


Ezt esetleg kiegészítenétek valamivel? Azt is írjátok meg kérlek, hogy erre mi a korrekt ár hozzávetőlegesen.


Most 65 ezer volt egy helyen az ablakemelő szerkezet cseréje, amit sokallok.


Köszönöm előre is!



2021. aug. 15. 13:38
 1/5 A kérdező kommentje:
223 ezer km van benne most. Ezt kifelejtettem.
2021. aug. 15. 13:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem most vetted.

Szóval az eddigi szervizektől és állapottól függ.

Vezérlésnek meg a csereperiódusa, fékfolyadékot is illik két évente cserélni

A betétek, tárcsák, szilentek stb állapottól függően cserélendők


Az autó karbantartás nem úgy működik, hogy kedvtől függően cseréltetsz benne, ezt azt, amikor eszedbejut.

2021. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
árban durván 200-250 körülre tippelnék egy ilyen körre, de mondjuk márkaszervizben drágább nyilván, kisebb szervizben olcsóbb (meg az sem mindegy ugye hogy mivel tömöd a gépet, ha kínai utángyárott xar megy bele, az még olcsóbb lesz)
2021. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én cserélnék még egy váltóolajat is.

Plusz BMW-nél 2 évente ajánlják a fékfolyadék cserét, ha ez sem volt akkor ajánlott.

2021. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb 250-300ezer ft amit felsoroltál.

Azt cseréld ami rossz állapotban van + vezérlés/szűrők. (Olajfolyás van? Fékolaj,váltóolaj?,fékek állapota?,futómű?)

2021. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!