Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na most akkor hogy is van...

Na most akkor hogy is van ez? Lent

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket, ami az elektromos midibuszról ír:


[link]


Ebből egy részlet: (szó szerint)


"A 14,5 tonnás össztömegű midibusz hajtásáról két darab 90 kW-os kerékagymotor gondoskodik, így a hajtáslánc maximális teljesítménye eléri a 122 lóerőt."


Kíváncsiságból utána számoltam a teljesítménynek, és persze nem azt kaptam, amit itt írtak...


2 db 90 kW-os villanymotort ír.

2 * 90 = 180

180 * 1,36 = 244,8 ~ 245 LE


Váltószám lóerő(LE) és kilowatt(kW) közt ugye 1,36 vagyis 100kW = 136LE (csak ha valaki nem tudná)


A kérdés már csak az, hogy van valami a motorok teljesítményével amit kihagytak (leszabályzás stb), vagy tényleg ennyire nem tudnak számolni (amit kétlek)?


Vagy csak én vagyok hülye és a teljesítményi adatok valójában nem adódnak össze? Mert a 90kW az tényleg 122LE, dehát 2 ilyen motort ír...?



2021. aug. 15. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elfelejtették összeszorozni a kettőt :D
2021. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ők voltak topák, jól számoltál.
2021. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meglepődni. A vezess.hu szerkesztősége totál dilettáns banda. A Gajdán Miklós volt az egyetlen, aki értett valamihez, de már ő is átment a totalcarhoz.
2021. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hihetetlen hogy képesek ilyen hibát véteni...

Legalább megnyugodtam hogy nem velem van a baj :D

2021. aug. 16. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!