Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 300as Kawasaki Ninja ról...

Egy 300as Kawasaki Ninja ról mennyire lenne "veszélyes" átűlni egy 600as suzuki gsxr re?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Aprilia rs50em van, (egy éve van meg) és még 1-2 évig szeretném használni, majd 18-19 évesen leraknám az A2es jogsit és ezután venném meg a 300as Kawasakit.

Majd a Kawasaki után szeretnék egy 600as gsxr-t csak azt nemtudom, hogy előtte legyen e még egy lépcsőfok...


Tudom, vannak akik egyből egy 600ason kezdik 0 tapasztalattal csak én ezt nem nagyon tartom jó ötletnek :DD


(Jelenleg 16 éves vagyok)


A válaszokat előre köszönöm! :)



2021. aug. 24. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van még pár éved addig. Lenyomsz két-három évet a Ninjaval utána a 600-as Gixxer nem lesz sok. ( ha teljesen hülye vagy akkor egy 125-ös MZ is sok..)
2021. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha van pénzed, vagy nem te akarod ezeket fizetni, akkor cserélgesd a motorokat. Sajnos a valóságban sokan nem úgy állnak, ahogy én sem voltam tele pénzzel pár évre... megcsináltam a korlátlant 25 évesen, volt a zsebbe 3,1m forint és csak azért 600-asat választottam hogy ne költsem el az egész összeget hanem amíg a kis tesót használtam, addig spórolgattam, az árát meg kipótoltam belőle, az 1000-re.
2021. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó terv. Én is így csináltam volna, ha sportmotor irányába mentem volna. Szerintem legalább 2-3 szezont használd a kis Ninját (nem is olyan kicsi amúgy), képezd magad aktívan, utána nem fog gondot okozni a 600-as se.


#2 Részben nem helytálló a gondolatmeneted. Attól még, hogy valaki mondjuk egy 250-esen kezd, amit megvesz 500 ezerért, az nem kidobott pénz, egyfajta befektetés. Hasonló, mintha valaki nem egyből egy 120 négyzetméteres lakást venne 110 millióért, hanem egy 40 négyzetméterest 35-ért. Ott sem kidobott pénz a 35 millió, nem igaz? :)

Ha használja 2-3 évig a kis Ninját, nagyon hasonló áron fogja tudni eladni. Én például drágábban adtam el a túraenduróm, mint vettem, mivel felmentek az árak 2 év alatt. 480-ért vettem, majd 2 évre rá jobban felszerelve 610 ezerért kelt el. Majd azt a 610 ezret felhasználva vettem meg a következő motorom. Így egyrészt pénzt sem vesztettem, másrészt kisebb esélyt adtam magamnak arra, hogy meghaljak, amikor a nem megfelelő döntések, motorkezelés miatt balesetet szenvedek. Egy kisebb motor könnyebb, kevésbé félelmetes kezdő számára, hamarabb tud rajta tanulni, hamarabb ismeri ki a saját meg a motorja korlátait, amely kereten belül el tud helyezkedni kényelmesen és hatékonyan tapasztalatot gyűjteni. Persze a Te utad is járható, de statisztikailag halálosabb. Meg lehet nézni a statisztikai évkönyvet, első 2 év a legveszélyesebb amúgy is. Ezt párosítani egy 210 kilós, 100 LE-s motorral színtiszta ostobaság szerintem, logikusan belegondolva.

2021. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm szépen ezt a hosszú választ, mintha a számból vetted volna ki a szót, énis teljesen úgy gondolom a dolgokat ahogy te is <3



#2

Én se vagyok tele pénzzel, szimplán 9. Osztály óta gyüjtöm az ösztöndíjam illetve a gyakszis pénzem.

Plusz még 3 évem van az iskolából nekem (még 1 évig kapom az ösztöndíjat plusz a gyakszi).

A maradék 2 évbe elmegyek majd diákmunkára az iskola mellett, így 19 éves koromra kb 1,5-2 milliot összetudok majd kaparni.

A jelenlegi 50es motoromat majd eladom, amiből megis lesz a jogsira a pénz. (Azért az 50es motorért végigdolgoztam egy nyaramat, a jogsiba a szüleim besegítettek merthát azért nem kerestem olyan jól, hogy azt is megtudjam venni)

Megveszem a Kawát, majd durván kb 3 év után eladom és abból a pénzből megis tudom venni a gsxr-t ugyanis 1 árba mozognak nagyjából.

Tehát semmi plus pénzt nem kell beleöljek azért mert egy 600as gixxer előtt veszek egy "tanuló" motort :))

2021. aug. 24. 20:23
 5/7 Brandon41 ***** válasza:
Én nem ajánlom ezt a váltást. Átülnél egy 300-as kb 40 lóerős motorról egy 600-as kb 100 lóerős motorra? Ninja 300 után legyen valami más ami mondjuk teljesítményben e kettő motor között áll (mondjuk kb 70Le).
2021. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez azert erdekes, mert sokkal inkabb kerdéses lenne, hogy az 50ccm-ről atülni a kis robbanekony Kawara nem gaz-e? Amugy nem hiszem.

Az a 300-as Kawa nagyon faja gép, es a tempója barhol bősegesen eleg gyorshajtashoz, ugyhogy ha azzal mar megy minden szepen, nem lettél donor, akkor nem gáz. Viszont később nem fogsz kb semmilyen 600-ast ugy fűzögetni mint a Kawát előtte... Igaz a Kawa meg nem megy 200 felett...

2021. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-szor erősebb a Gixer. A 300-as ninja 39 lóerőjét sem kell alábecsülni, az is megindul rendesen. Csak nem mindegy, hogy 160 a vége a motornak vagy 4.-be 160-nál még kapar... Én mikor 50-es ről 125-ös NSR-re ültem (majdnem olyan erős mint a 300-as ninja) akkor is hozzá kellett szokni rendesen, hogy nem 80 a vége, hanem 2.-ba megy annyit...
2022. máj. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!