Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó olaj zajcsökkentő...

Váltó olaj zajcsökkentő adalékszer? Dizel autoba?

Figyelt kérdés

Udv.

Problema a kovetkezo:

B5.5 passat 1.9pdtdi váltója sír olyan 50 km es sebessegtol. Nem tudom mashogyan kifejezni. Olyan mintha suvitene, vagy akar csapagy hangnak is mondhatnank. A kerdes az hogy tompit e valamit ezen a sikolto hangon valamilyen váltó zajcsökkentő adalékszer? Tudom- tudom csereljem ki . Stb…

A kérdésre szeretnék választ kapni, vagy ha van valami tapasztalat akkor erdekelne. FONTOS. Javitani szeretnék a hangon .



2021. aug. 24. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Mindegyik fokozatban sír ( akkor a difiben lesz a gond ) vagy csak egy adott sebességben?


Lehet sűrűbb olajjal próbálkozni, de sokat nem fog változtatni. Viszont a váltóolaj árakat ismerve olcsóbb egy bontott váltó, egy VW-s szerelő pár óra alatt kicseréli és hali.

2021. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3. Tol felfelé, most csereltem ki… es ugyan az a baja. Ezek szerint.. amikor kicserelte a szerelo 2-3 hetig jo volt. Most megint ugyan az a hang van
2021. aug. 24. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán kicserélte a szerelő?

Vannak olajsűrítő adalékok, motorolajba, váltóolajba, lehet csak azt rakta bele a szerelő a váltóba, és eddig tartott a hatása.

Vagy máshonnan jön a zaj, vagy féltengely nyomja a difit, rossz váltótartó, kulissza, gagyi lengőkar, stb.

2021. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicserelte. Mert szinkronos is volt. Szval tuti a valtobol jon. Csak hogy ez az adalekszer er valamit? Nem erdekel az se ha 2 havonta kell bele egy😀 csak halkuljon el egy kicsit
2021. aug. 24. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A komplett váltót cserélte vagy csak a bélést ( esetleg a szinkrongyűrűket csak, bár ahhoz perverznek kell lenni)?
2021. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Rendesen vonyíthat ha hangosabb mint annak a kotlának a kerepelése.
2021. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bármi csapágy baja van, akkor semmit nem ér az adalék, megkell csinálni.
2021. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!