Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem egy 2002 es 1.1...

Most vettem egy 2002 es 1.1 16v suzuki altot ami egyátalán nem melegszik 150-km alatt megse mozdul a mutato ha rá adom a fütèst pár másodpercig langyossat fuj de utána már egyre hidegebbet?

Figyelt kérdés
Ha leveszem a hűtöröl a sapkát es bele nyulok a vizbe az is csak "meleg" 150-km utan is az ujjam benne tudom tartani
2021. aug. 24. 23:57
1 2
 11/14 krwkco ***** válasza:

"Szerintem az a legfontosabb, hogy a motor minél kevesebbet menjen hidegen."

Ezek szerint nem Te vagy a célközönség, akire a gyártó vevőként kalkulál.

"Az ábrán az látszik, hogy a termosztát házról csatlakozik a fűtés csöve (26), azon belül nyit a termosztát."

Rosszul értelmezed az ábrát. A termosztát nem zárja le a 26-os cső felé menő utat. Akkor sem, ha zárva van.

"A teljes nyitás ennél 82 fokon van, ezt eléri néhány kilométer alatt."

A téli éjszaka után a lehült autóban az utasok nem akarnak kilométereket várni a melegre. De ez mindegy is, mert az ábrán látható, hogy a zárt termosztát nem zárja el a fűtés útját.

"Ha nyitva lenne folyamatosan, 150 kilométer alatt a teljes körnek forrónak kellene lennie."

Vagy nem. A a hűtő által biztosított hűtés minden autóban túl van méretezve. Ez teszi lehetővé és szükségessé a termosztáttal történő szabályozást.

2021. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Megnèztem, kb 10 perc járatás után a hűtő alsó ès felső vizcsöve is "meleg" de nem nagyon kb 50-fokos
2021. aug. 25. 13:25
 13/14 anonim ***** válasza:

"ábrán látható, hogy a zárt termosztát nem zárja el a fűtés útját."


Ez mondjuk pont nem látszik a robbantott ábrán.

2021. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
99%hogy termosztát halt meg köszönöm a válaszokat mindenkit pozitivra èrtèkeltem
2021. aug. 25. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!