Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a krokodil emelő mennyivel...

Ez a krokodil emelő mennyivel jobb mint egy trapéz emelő azon kívül hogy egyszerűbb az emelés vele?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy ha megemelem nem tud kicsúszni a kocsi alól?

Mivel ugye kerekeken támaszkodik



2021. aug. 28. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb és nem fog kicsúszni.
2021. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Sokkal jobb.

Ha trapéz emelővel emeled az autót az nem függölegesen emelkedik, hanem íven így könnyebben ki tud csúszni.

A kroki viszont szépen araszol a kocsi alá, így mindig egyenesen áll az emelön.

2021. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit szeretnél vele. Ha csak rövid ideig akarod megemelni és nem akarsz alá menni, akkor a krokodil sokkal jobb, #2 remekül leírta, hogy miért. Ugyanakkor az aranyszabály az az, hogy hidraulikában sohasem bízunk meg annyira, mint a mechanikában. Azaz: ha hosszabb időre akarod megemelni az autót, sőt, még alá is akarsz feküdni, akkor a krokodilt el kell felejteni. A trapéz sem jó persze, mert könnyen kicsúszhat. Szóval ha alá akarsz feküdni, akkor a krokodilt csak a megemelésre használd, utána kötelezően tegyél alá bakot, majd vedd ki a krokodilt. Hogy értsd mennyire fontos ez: még a sok milliós, autószervizes hidraulikus emelők is rendelkeznek mechanikus retesszel, mert a hidraulika hosszú távon nem megbízható, ezért kell a mechanikus biztosítás. Remélem kellően érthetően leírtam és nem fogsz krokodillal emelt autó alá feküdni, mert tényleg nem játék.
2021. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Bakot mindenképp használnék ha alábújnék.Most trapéz ön van csak elferdült kicsit és gondoltam kipróbálnám a krokodilt.
2021. aug. 28. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez ! nagyon jó.
2021. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Krokodil, egyértelműen, leírták előttem.

A trapézemelő csak vészmegoldás defekt esetére

2021. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Krokodilnál arra kell figyelni, hogy könnyen tudjon gurulni az emelő és a kis kereke ne tudjon megsüllyedni v. elakadni (pl. vannak olyan térkövek amin nem lehet használni mert a felület nem eléggé egyenes)
2021. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van a garázsban 4 eladó bak. (állítható)

Ha érdekel .....

2021. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
egy alacsonyra ültetett autó (akár gyárilag, akár hülyegyerek tuning miatt) alá nem fogod tudni betolni a krokodil emelőt, max az alacsony profilú krokodil emelőt, de azok drágábbak. Míg a hagyományos emelők elég kicsik hogy beférjenek mindenhova. De én azért azt is megemlíteném még, hogy ezekkel a trapéz meg nemtudom milyen emelőkkel csak a küszöbnél lehet emelni, ha el van rohadva a küszöb és beszakadna és a bölcsőnél kellene emelni pl, akkor hiába rakod be ezt a hagyományos emelőt oda nem fogod tudni tekerni mert nincs hely, míg a krokodilt apró pumpálással is feltudod pumpálni
2021. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Közbe vettem krokodilt meg vettem hozzá 1 pár emelő bakot is ha esetleg olyan aláfekvős dolgom lenne..
2021. szept. 19. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!