Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motoron kipufogot csereltet...

Ha motoron kipufogot csereltetek, akkor megvaltozik a motor barmilyen karakterisztikaja a karosanyag kibocsatason kivul?

Figyelt kérdés

Tehat megvaltozik pl a motor nyomateka, LE szama vagy barmi? Esetleg a fogyasztas? Mert ha ez igen akkor feltetelezem a szelepeket is utana kene allitani pl.


Gondolok a csere alatt ket verziora: ha csak a dobot cserelem a hang miatt, vagy ha az egesz kipufogorendszert. Es termeszetesen nem wishes 15000-es kipufogora gondoltam cserelni:)


2021. aug. 30. 09:04
 1/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Mekkora zavar van a fejedben. A mai kipufogórendszerek eléggé számoltak még egy gyári autóban is. A katalizátor(ok) helyzete pontosan megvan határozva, valamint a csövek is optimális átmérőjűek a károsanyagkibocsájtás szempontjából. Igen a mai motorokat folytogatja ez a sok szűrő, de nem feltétlen jár plusz teljesítménnyel akár egy nyitott rendszer felhelyezése. Ennek a kipufogógáz rezonanciája az oka, valamint az ECU ami a gyári adatokhoz van írva.


Miért gondolod, hogy szelepet kéne utánállítani? Vagy arra tudok gondolni, hogy szelephézagot akarsz állítani, amit a hidrotőke a mai világban már megold vagy arra, hogy arrébb akarod rakni a vezérlést. Hidd el, hogy ezek a motorok igazán kivannak már számolva, ha egy kicsit is arrébbrakod a vezérlést belefog verni a dugattyú.


Ja és még valami, ha gyárilag egy kipufogórendszer nem ad elég jó hangot az autónak akkor azt kicserélni inkább gáz mint menő.

Lásd.: 8000-be forgó régi civic hajnali fél kettőkor a Pillangó lakótelepen.

Vagy a nyitottrendszerrel popcornozó 1.9 tádé

2021. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Motorrol beszeltem, konkretan sportmotorrol, amiket ha megnezel 10/8 ember nem gyari dobbal hasznal, konkretan sokan a vetel utan napokkal/ hetekkel mar rugjak is le rola a gyari dobot, foleg az okadek agyonfolytott hangja miatt. Es pont ezert kerdeztem mert nem ertek a kipufogorendszerekhez egyaltalan, hogyha rakatok egy ujat az amugy is kielezett blokkra, az barmibe belekavathat-e. Azert kene ez az info hogy el tudjam donteni eleg a dob vagy teljes rendszert “illene” csereltetni rajta. Szoval igen, mondhatni zavar van a fejemben ezzel kapcsolatban, eppen ezert is kerdezek.
2021. aug. 30. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Van amikor igen, van amikor nem. Vannak olyan kipufugó dobok amelyeket csak simánt leszeded és felrakod a régi helyére, semmit sem kell a motoron mókolni hozzá. Én személy szerint mindig csináltattam fékpadi mérést előtte és utána állapotról. Mondanom sem kell, ezek adott évjáratra gyártott nem no-name kategóriájú csövek voltak ( arrow, akrapovic - ez utóbbi többször is). Az arrow esetében nekem gyújtástérképet is módosítottak - igaz ott, inkább komplett rendszer lett cserélve ( utcai )


Nagy általánosságban tehát: A slip-on, bolt-on dobokat csak cseréled és kész, komplett rendszer csere esetén - ha a gyáritól eltérő - akkor általában már kell mókolni a géppel, de ezt közli is a gyártó.

2021. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2021. aug. 30. 17:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!