Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány forint bírságra számíthat...

Hány forint bírságra számíthat az, akit pirosan villogó index miatt kiintenek a forgalomból?

Figyelt kérdés

#bírság #piros színű index
2021. aug. 30. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bírság a probléma, hanem hogy elveszik a forgalmit, alakíthatod át, és viheted műszakira.
2021. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kezdett el hirtelen pirosan villogni az index??? XD
2021. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Kérdés egy elméleti kérdés, nincs szó senkiről.

2021. aug. 30. 18:40
 4/14 A kérdező kommentje:
És mennyire könnyű egyébként ilyennel lebukni? Én 10 éve vezetek kb., és ugyan volt pár közúti ellenőrzésem, de az indexet soha, senki nem nézte. Csak a kötelező vizsgákon. Szerintem lebukni főleg úgy lehet ezzel, ha pont egy rendőr előtt indexel valaki.
2021. aug. 30. 18:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha pont egy rendőr előtt indexel valaki."

Azért ez elő szokott fordulni.

2021. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak 2 felé módon tud piros lenni. Vagy átlátszó búra és piros izzó vagy sima izzó, de piros a búra. Utóbbit elég könnyű észrevenni még akkor is ha nem működik. Előbbit se nehéz egyébként.
2021. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
egyébként 99% hogy nem fognak kivenni miatta, mert az észak-amerikai autókon hátul a féklámpa villog és nincs dedikált index, ilyet pedig látott már szerintem mindegyik rendőr itthon is és tisztában vannak a létezésével... az más kérdés hogy pl hülyegyerekgolfon soha nem volt :D
2021. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6


Nekem átlátszó a búrám az index résznél, de az izzó nem látszik benne. Csak akkor lehetne látni, hogy milyen színűen villog, ha be lenne kapcsolva. A forgalmi elvételével kapcsolatban nem vagyok biztos, szerintem helyszíni bírság jár csak 10.000-30.000 forint körül. Esetleg bűntetőpontot is kap a személy.

2021. aug. 30. 19:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"észak-amerikai autókon hátul a féklámpa villog és nincs dedikált index"

Ez Európában szabálytalan. Az USA-ból behozott autók világítását át kell alakítani európai szabványúra. Tehát de, jó eséllyel kiszednek, és magyarázkodni kell, aminek a forgalmi elvétele lesz az eredménye.

"A forgalmi elvételével kapcsolatban nem vagyok biztos"

Lásd feljebb. Ha amerikai az autó akkor át kell alakítani, ha európai akkor engedély nélküli átalalkítás a piros index és forgalmi el, műszaki vizsga.

2021. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 belgiumban csomó piros indexes autó van, ott úgy látszik full legális. Szóval nincs ilyen EU-s szabályzat, országonkénti van.
2021. aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!