Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan problémázik a haver a...

Jogosan problémázik a haver a fogyasztás miatt?

Figyelt kérdés

Kölcsönkértem egy ötös golfot (1.4 TSI 120LE)egy barátomtól egyetlen napra, és természetesen visszatankoltam amit elhasználtam.

90 kilómétert mentem vele, és ezalatt 13.4 liter fogyasztott. A tankoláskor kapott blokkot az autóban hagytam és ezt látva felháborodott, hogy nem vigyázok az autójára, mert ő eljár 8 literből is városban.

Szerinte azzal ártok az autónak, hogy picit dinamikusabban vezetek és ezen problémázik. Abszolút nem hajtottam szét, max 2-3alkalommal mentem 160al, akkoris csak egy-egy előzés miatt.



2021. aug. 30. 20:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Háát igen néha ilyen is volt de csakmert sietnem kellett. De nemhiszem hogy azért épp 5000ig pörgetten volna... az már túlzás.



De a lényeg, hogy az utolsó cseppig visszatankoltam, ráadásul a drága benzint!

Semmi kárja nem származott, ha pedig neadjisten traffiba futottam (amit kétlek) akkor természetesen azt is kifizetem neki.

2021. aug. 30. 21:59
 12/18 anonim ***** válasza:
Honnan tudja a tulaj hogy gyorsan mentél? Gps-el figyelt?
2021. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy előtte színültig volt a tank?
2021. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
én azon problémáztam volna inkább, hogy 160-al megy egy idegen (még ha haver is) az autómmal... mégiscsak egy alsó kategóriás kocsiról beszélünk, se a fékek se semmi nem biztosítja a stabil és biztonságos közlekedést ekkora tempónál :D Lehet még abs sincs benne, hurka fékek, lehet a gumi se a legjobb ehhh.
2021. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
81%

Egy barátomnak volt egy Ibiza 2.0 GTI-je.

Olyan kiránduló nagypapás stílusban használta és 7 liter alatti átlagfogyasztást hozott ki belőle.

Egyszer kölcsön kellett kérnem egy napra, pesti út, kb. 100 km és azalatt nekem 9 litert evett.

Telitankkal kaptam, ott volt velem, amikor vissza is tankoltam telire, látta a 9 litert.

Vigyorgott és azt mondta, látom, te rendeltetésszerűen használtad a GTI-t.

Hozzátenném, nekem nulla gyorshajtásom volt vele, fordulattal sem közelítettem a pirosat, csak úgy kihasználgattam a lóerőket.

Nekem akkor egy másfélszer annyi lóerős, de másfélszer annyi kilós 3 literes v6-om volt. Pontosan ugyanúgy gyorsult és ugyanúgy is vezettem, nem kitaposva, csak úgy használva, amire készült.


A kérdésben említett fogyasztási plusz és a gyorshajtási vallomás együtt megadja a jogalapot a tulaj reklamációjára.

Kockázatos és a járművet nem illendően kímélő bánásmód.


Sajnos alapot ad arra, hogy neked értékes dolgot ne adjanak kölcsön.

2021. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%

Három esetben is elkerülhetted volna ezt a kellemetlen helyzetet.

1. Nőt, autót, fésűt.....nem kérünk és nem adunk kölcsön.

2. Ha csak a kölcsönkérés az egyetlen megoldás, akkor lehetőleg ne egy ilyen sz@rrágó haverthoz fordulj.

3. Amennyiben csak az ő autójával tudod megoldani, és van olyan rendes, hogy kölcsönadja, akkor viszont ne legyél olyan paraszt, hogy látványosan szem előtt hagyod a tankolási blokkot.


Mindössze ennyi.

Szóval, ha a megbeszélt időben, lemosva és ugyan azzal a üzemanyag-állással visszaviszed a sértetlen autót, akkor nincs konfliktus, nem kell magyarázkodnod.

Pffff.

2021. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan van kiakadva, más autójával nem hajtunk gyorsan.
2021. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A haverod nem a visszatankoláson van kiakadva, hanem azon, hogy hajtottad a kocsiját, mint egy barom...

Ezek után nem lehet biztos benne, hogy nem küldted meg hideg motorral, nem pörgetted tiltásid, stb. Egy ilyen fogyasztáshoz (ezzel a típussal) nagyon kellett taposni. Nem mentség, hogy "siettél" (indulj el előbb...). Alapvetően bunkóság más vagyontárgyára nem vigyázni a lehető legjobban!

Ezek után az a minimum, hogy az életben nem adnék neked egy egy rossz biciklit sem, nem hogy autót. Még a barátság is megsínylené.

2021. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!