Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktisztító helyett valami...

Féktisztító helyett valami természetesebb, zsíroldó aminek elviselhető a szaga?

Figyelt kérdés
2021. aug. 30. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A féktisztító és zsíroldó szerek, mind szerves vegyületek. Egyiknek sem lesz jó szaga sajnos. Viszont nem írtad, mire használod…

Az elég fontos, hogy tudjunk mit ajánlani.


Én zsíroldásra amúgy brigéciolt használok, nekem nagyon bejött.

Motort mosni, felnit takarítani, stb.

2021. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A zsírt apoláris anyag, ezért apoláris anyagokkal tudod oldani. Ezek vagy teljesen apoláris szerves oldószerek, mint a féktisztító vagy részben apoláris vegyületek, detergensek, azaz mosó-tisztítószerek. Az alkalmazhatóságuk függ a felhasználás céljától. Motorblokkot mosni jó lehet a mosószeres víz, vagy akár a fent javasolt Brigéciol. De féktárcsára, kuplungtárcsára nem épp a legmegfelelőbb. Ott nem nagyon tudod mással kiváltani.

A szag erősen szubjektív dolog. Parfümként nem használnám, de engem abszolút nem zavar a féktisztító szaga. Gyorsan el is illan, tehát nem egy tartós átható ragaszkodó szag, amiről beszélünk. Igaz, én mondjuk laborban dolgozom. Itt vannak nagyságrendekkel büdösebb, undorítóan büdös anyagok. Amihez képest a féktisztító szerves oldószer szaga hidd el, rózsaillat.

2021. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban motor/váltón levő kisebb olajlefolyások eltávolítására kellene. Az acetonmentes féktisztítóknak jól gondolom, hogy nem olyan káros a belélegzésük?
2021. aug. 31. 09:03
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A féktisztító szén-tetraklorid. Onnan ismered meg, hogy kifújás után szinte azonnal elpárolog, épp csak lemossa a szennyeződést, magával viszi, de a földön már csak a megszáradt leoldott zsírfoltot látod.
2021. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

A szaga tényleg emlékeztet rá. De nagyon remélem, hogy ma már nem az. Ugyanis:

A szén-tetraklorid mérgező hatású, rákkeltő (májrák, tüdőkárosodás) és károsítja az ózonréteget. Súlyosan károsítja a vesét és a májat, bőrgyulladást okozhat. Altató hatása is van, de gyengébb, mint a kloroformé. A szervezetben nem bomlik le, a széklettel távozik. Embriotoxikus hatása is lehet. A mérgezés tünetei: fáradtság, szédülés, fejfájás, gyakori vizelés és az emésztőcsatorna zavarai.


Forrás: [link]


Ami nekem van épp kéznél, annak a flakonjára ez van írva összetevékre: ">= 30 %: alifás szénhidrogének". és slussz. A szén-tetreaklorid nem alifás szénhidrogén. Persze ez nem zárja ki, hogy a maradék 70% tartalmaz-e. De ha igen, egy rákkeltő ózonkárosító anyagnál minimum illene feltüntetni az összetevőknél.

2021. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]

Basszus, akkor tényleg jól gondoltam, hogy váltani kéne, valami természetesebbre. WD40 használata után volt többször olyan, hogy elkezdtem szédelegni és a fejem is belefájdult.

2021. aug. 31. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!