Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelephimbát tartó csavar...

Szelephimbát tartó csavar mitől törik el?

Figyelt kérdés

Vettem egy felújítandó 400-as 4t robogót. Tudtam, hogy teljes motorfelújítás kell, ezért is vettem, szeretek felújítani.

Ilyet azonban még nem láttam:


A motorolaj láthatóan régen volt cserélve, az olaj járatok eltömődve, a főtengely csapokon durva kopás nyomok.


Egy vezérműtengely, négy szelep, két szelephimba két külön tengelyre szerelve. A négy rögzítő csavarból kettő eltört a menet tövénél, kettő pedig kijött menettel együtt a hengerfejből.


A gépmunka már megvolt, teljesen fel lett újítva az egész blokk, de azért érdekelne, hogy mitől szakadhatnak ki a csavarok?

Mi történhetett ezzel, látott már valaki ilyet?


Kép: [link]



2021. aug. 31. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg túlhúzták és a hőtágulás a többit megtette. A vezérlése nem szált el? Mert ha beleérnek a szelepek a dugóba, az tud még ilyeneket produkálni.
2021. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos rejtély a pontos előélete, csak annyit mondtak, hogy összefolyt a víz az olajjal és nehezen indul. Szóval működött így is. Azóta már teljes felújításon esett át, hónolás, gyűrűzés, új vezérlés, hengerfej, szelepek és himbák felújítása, cseréje, főzengely felújítás, csapágyazás, szimmeringek, generátor csere, stb... a motorblokk vadonat új lett.
2021. aug. 31. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy amolyan sufnituning volt.

-Nen tudom mennyire kell meghúzni.

-Fogd meg a söröm...

Tudás, és nyomatékkulcs nélkül túl húzták.

Ha mindazt amit írtál, szakszerűen megcsináltad, akkor nem lesz vele gond.

2021. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!