Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik az a vegyszer, amely...

Melyik az a vegyszer, amely mindent levisz a csavarról?

Figyelt kérdés
Motorfelújításba kezdtem, idő közben ráolvadt műanyag meg mindenféle a csavarokra. Drtókorongozni ennyi csavart egy örökkévalóság. Melyik vegyszer visz le mindent a fémig?

2021. aug. 25. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég ha belerakod hígítóba a csavart.

Masnapra olyan lesz mint a rágó, elég letörölni.

2021. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teheted egy tál benzinbe is egy éjszaka alatt annyira feloldja hogy másnap csak le kell törölgetned róla. Ha vastagon van rajta akkor megismétled ezt másik benzinnel amivel még nem oldottál fel semmit és az lefogja szedni a maradékot. A hígítós megoldás is jó egyébként de a benzin egyébként hatékonyabb.
2021. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Drótkefe🤷‍♂️
2021. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

higító/benzin kb ugyan az a hatás

ecetet is megpróbálhatod

nemtudom mennyire lenne hatásos de elektrolízis is megér egy próbát

legjobb megoldás pedig a drótos korong lenne, lehetőleg köszörűn, de ez ugye neked kilőve

2021. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 anyákon, alátéteken tök jól dolgozik az ecet, viszont utána egyből rozsdás másnapra:/
2021. aug. 25. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a menthetetlen kategóriás, majdnem összerohadt gyertyákat bedobtam ázni rozsdamaróba néhány órára anno. Tökéletesen leszedte róla az összeset. A műanyagot egyedül szerintem savval tudnád leggyorsabban lemaratni ami passziválja az adott fémet amiből a csavar készült.


De ha már felújítasz és Simsonról van szó, 20 ezer egy komplett csavar szett az egész motorhoz.

2021. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

ha szánsz rá időt akkor azt kell csinálni hogy elöbb fényesre drótkeféled (lehetőleg köszörű drótos korongal, fúró is jó), ha eltűnt róla a zöldes/sárgás matt réteg akkor készvan, beledobod egy pohár alkoholba és zsírtalanítod, rákötsz egy vékony lehetőleg acél drótot és lángon felhevíted anyira hogy izzon (nem kell sárgán fénylenie elég ha kicsit vörös), beledobod egy pohár olajba, motorolaj is jó, de nekem hidraulika olaj vált be legjobban

ez egy vékony fekete olajréteget éget a csavarra ami egész jól néz ki és nem is rozsdásodik, közben pedig vissza edződik így a keménységéböl sem veszít

#4 voltam

2021. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!